Kurs euro coraz tańszy! EURPLN kosztuje zaledwie 4,24 zł na Forex Notowania pary walutowej EURPLN po dwóch tygodniach konsolidacji w formacji trójkąta w końcu zdecydowały się z niej wybić. Euro pod koniec tygodnia znajduje się na ważnym wsparciu, które stanowi ostatnią barierę przed spadkiem do tegorocznego minimum 4,20 zł. Wspólna waluta pozostaje obciążona trudną sytuacją gospodarczą w strefie oraz rosnącym prawdopodobieństwem dalszej obniżki stóp przez Europejski Bank Centralny. Za jedno euro w trakcie dzisiejszej sesji należy zapłacić około 4,2400 zł. Dokąd zmierzają notowania? Sprawdź jak kształtuje się kurs euro w piątek, 14 lutego 2020 roku.

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,2400 zł euro
  • Kurs euro wybija dołem z formacji trójkąta
  • EURPLN dotrze na tegoroczne minima?

Kurs euro spada pięć sesji z rzędu. EURPLN z szansą na dalszą deprecjację

Kurs pary EURPLN odnotowuje dziś spadek o -0,15 procent do godziny 10:15, co oznacza piątą z rzędu sesję spadkową. Tylko w tym tygodniu euro osłabiło się do złotego o -0,80 procent wybijając w piątek dołek z formacji trójkąta i docierając do dolnego ograniczenia strefy wsparcia 4,2370 – 4,25. Jeśli dojdzie do jej przebicia wówczas kurs powinien w krótkim czasie osunąć się w rejon tegorocznego dołka 4,20. Z drugiej strony dopiero ponowny wzrost powyżej poziomu 4,25 i trwałe przebicie maksimum z tego tygodnia 4,2750 wyhamowałoby presję sprzedających.

Kurs euro spada pięć sesji z rzędu. EURPLN z szansą na dalszą deprecjację
Kurs euro spada pięć sesji z rzędu. EURPLN z szansą na dalszą deprecjację, tradingview.com

To dopiero początek deprecjacji euro?

Inwestorzy oczekują, iż wspólna waluta dopiero rozpoczęła falę spadkową, ponieważ wskaźniki opcyjnie stają się dla niej coraz bardziej negatywne, a inwestorzy płacą coraz więcej, aby zabezpieczyć się przed jej dalszą utratą wartości.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here