Sprawdź ile kosztuje euroPo nieudanej próbie wybicia poziomu 4,27 zł w zeszłym i bieżącym tygodniu, kurs euro po chwilowej korekcie znowu podchodzi w okolice poziomu oporu wyznaczanego na kwietniowych minimach. EUR/PLN zyskuje od środy około 0,2%, dopóki jednak europejskiej walucie nie uda się przebić górnego ograniczenia konsolidacji, wtedy presja spadkowa i ryzyko powrotu w okolice 4,24 zł nadal będzie się utrzymywać.


Kurs euro lubi konsolidacje? Kolejny ruch boczny na EUR/PLN

Brak trendu dla eurozłotego nie jest niczym nowym. W 2019 roku para walutowa wielokrotnie przesuwała się bokiem (w konsolidacji), wybijając następnie w relatywnie krótkim okresie czasu istotne wsparcia lub opory. Podobnie było w okresie od marca do początku czerwca, kiedy euro do złotego przesuwał się w kanale pomiędzy poziomem 4,31 zł oraz 4,27 zł. Dolna banda konsolidacji została wybita w trakcie silnych spadków z początku czerwca i obecnie pełni rolę górnego ograniczenia nowego ruchu bocznego. Inwestorzy liczą więc, że powrót nad 4,27 zł znowu otworzyłby drogę do 4,31 zł i wyższych poziomów cenowych EUR/PLN.

kurs euro do złotego 18 lipca
Kurs euro próbuje odbijać do złotego drugą sesję z rzędu. EUR/PLN D1

W tym momencie, inwestujący w euro powinni rozważyć dwa scenariusze dalszych ruchów:

  • Scenariusz wzrostowy: kurs euro wybija 4,27 zł, powraca nad kwietniowe minima i rusza co najmniej w kierunku kolejnych dołków, z maja 2019 r.
  • Scenariusz spadkowy: presja wywierana przez opór na 4,27 zł spycha eurozłotego w dół, w kierunku ponownego testu 4,24 zł.

Euro kontynuuje korektę również do walut G8. EUR/USD odbija od 1,12 USD

Po środowym teście poziomu 1,12 USD, kurs dolara musiał oddać część pola w stosunku do waluty europejskiej. Co prawda korekta kontynuowana w czwartek jest nadal dosyć płaska, to EUR/USD próbuje drugi raz w tym miesiącu odbić od istotnej strefy wsparcia.

Korektę widać również na indeksie euro, który bada szerszą kondycję waluty w stosunku do rynkowych konkurentów. W czwartek EXY umacnia się o 0,13% do ważonego koszyka walut G8.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here