Kurs euro do polskiego EURPLN złotegoKurs euro dotarł wczoraj do zakładanego poziomu wsparcia przy 4,2750. Miejsce jak na razie jest bronione, przez co może pojawić się korekta wzrostowa. Po godzinie 12:00 za jedno euro trzeba płacić 1,2810 PLN. W dzisiejszym kalendarzu znajdziemy sporo odczytów makro, dlatego spodziewałbym się nieco większej zmienności na parze EUR/PLN. 

Waluta Kurs Nazwa
EUR 4,2181 euro

Kurs euro broni wsparcia

Kurs euro do złotego po wybiciu dołem poziomu 4,2880 zł dotarł do strefy wsparcia przy 4,2750. Podczas wczorajszej sesji poziom był dwukrotnie broniony, dlatego dziś niewykluczony jest ruch w górę. Niemniej, w przypadku kolejnego zejścia w dół, spodziewałbym się już wybicia i dalszej przeceny.  Pamiętajmy, że im dłużej dany poziom jest testowany, tym większa szansa, czy też ryzyko jego wybicia. Dziś o godzinie 10:00 i 11:00 poznamy dane ze strefy euro, które powinny mieć wpływ na zachowanie EUR/PLN.

Natomiast patrząc na wykres w długim terminie, scenariusze nie uległy zmianie, kurs EUR/PLN na interwale D1 porusza się od dłuższego czasu w ruchu bocznym. Stefa oporowa znajduje się przy 4,3400 zł, a wsparcie przy 4,2560 zł. Dopóki jeden z tych poziomów nie zostanie pokonany, w dalszym ciągu kurs EUR/PLN może poruszać się w konsolidacji.

Zobacz także: Gwałtowna korekta na giełdach, DAX i NASDAQ mocno w górę

Wykres ceny euro do złotego eurpln 5 czerwca 2019

Euro odbija od 4,2750

Kurs euro do złotego EUR/PLN, przetestował odbija od poziomu 4,2750. Wczoraj późnym wieczorem pojawił się tutaj silny popyt. Jednak ruch w górą nie jest przesądzony, czekamy na dane z Niemiec i strefy euro. Zawsze należy mieć na uwadze dwa scenariusze, pierwszy zakłada korektę wzrostową, a drugi ponowne zejście w dół i wybicie poziomu wsparcia. Jeżeli przy kolejnym zejściu dosżłoby do wybicia dołem, to kolejne wsparcie wypada 100 pipsów niżej – będzie to dolne ograniczenie całej konsolidacji, jaką obserwujemy na interwale D1 – 4,2650.

Wykres ceny euro do złotego eurpln 5 czerwca 2019

Aktualizacja godzina 12:00: 

Kurs euro do dolara (EUR/USD) po godzinie 12:00

Po obronie istotnego wsparcia, kurs euro do dolara amerykańskiego (EUR/USD) pogłębia swoje wzrosty i penetruje długoterminową strefę oporową, wyznaczaną po minimach z przełomu roku. W efekcie eurodolar znajduje się coraz bliżej poziomu 1,13 USD, gdzie ostatni raz przesuwał się w połowie kwietnia.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here