Kurs euro wobec amerykańskiego dolara podczas środowej sesji handlowej mocno broni ostatnich dołków. Para EUR/USD oscyluje w momencie pisania analizy wokół poziomu 1,11990 USD dając szansę na znalezienie ponownie powyżej strefy 1,12000 USD. W tym momencie oczy inwestorów skierowane są na wsparcie, do którego para zdążyła dotrzeć podczas wczorajszych, popołudniowych godzin handlu. Jeśli wsparcie zostanie wybronione, wówczas mowa będzie o możliwości wykonania korekty ostatnich spadków – a co za tym idzie okazję do dogrania wyższych poziomów. Spójrzmy zatem na wykres pary EUR/USD w kontekście interwału czasowego H1.


Kurs euro broni poziomy – para EUR/USD na wykresie H1

Kurs euro podczas wczesnych godzin handlu widocznie próbuje bronić obecnego wsparcia cenowego, które zdaje się być kluczowym jeśli chodzi o kontekst możliwości wykonania korekty ostatnich – bardzo mocnych spadków. W tym momencie można zaznaczyć wykres z interwału H1 w niewielkiego boxa – który tak długo, jak długo będzie utrzymywany, będzie szansa na wybronienie obecnych poziomów i możliwości dojścia do sfery 1,12300 USD.

Taki scenariusz (oznaczony również na poniższym wykresie pary) nie oznaczałby wcale negacji dalszych spadków – a jedynie test ostatniej bardzo istotnej sekwencji – wspierającej dalszy układ spadkowy. Innymi słowy – jest w tym momencie dla inwestorów szansa na dogranie górnych stref, dlatego warto wykorzystać obecne poziomy do re-akumulacji do momentu wyjścia z boxa, gdzie celem będzie omawiana już strefa 1,12300 USD, a stop loss nie powinien przekraczać zakresu dolnego ograniczenia boxa.

wykres Kurs euro EURUSD H1 19.06.2019
Kurs euro EURUSD H1 19.06.2019

Warto tez pamiętać dziś o danych z godziny 20:00 FOMC – Rada Polityki Pieniężnej Stanów Zjednoczonych będzie ustalać stopy procentowe, co może mieć wyraźny wpływ na parę walutową EUR/USD oraz kurs dolara amerykańskiego.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here