Kurs euro bez zmian do złotego w poniedziałek, EUR/PLN po 4,4320 zł
Kurs euro do złotego

W ubiegłym tygodniu na polskim złotym mogliśmy obserwować podwyższoną zmienność. Nasza krajowa waluta umocniła się do dolara i franka, jednak w skali całego tygodnia straciła do euro i funta. Co dalej? W poniedziałek para walutowa EUR/PLN notowana jest płasko, kurs wypada przy 4,4320. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale miesięcznym i czterogodzinnym podczas poniedziałkowej sesji 8 czerwca.

Kurs euro do złotego odbija od wsparcia

W ostatnich 3 tygodniach możemy obserwować podwyższoną zmienność na parach z polskim złotym. Nowy tydzień rozpoczyna się spokojnie, pary z PLN są notowane płasko, nie widać większych ruchów. Jenak patrząc na wykres EUR/PLN technicznie, notowania bronią ważnego wsparcia.

Zobacz także: EUR/USD zawraca po piątkowych danych z USA

W poniedziałek kurs EUR/PLN notowany jest w rejonach punktu odniesienia Patrząc na szeroką ramę czasową – notowania reagują na wysokości kluczowego poziomu wsparcia przy 4,40 zł. Aktualnie obszar zaznaczony kolorem zielonym jest istotny, dopiero w momencie wybicia dołem, może nas czekać kolejna fala wyprzedaży euro.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN broni ważnego wsparcia, W1

Początek nowego tygodnia na rynku FX sugeruje możliwą, dalszą korektę na eurodolarze, co z kolei oznaczałoby potencjał korekty spadkowej, po ostatnich wzrostach na walutach EM/CEE. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4355 PLN za euro, 3,9283 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0766 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9653 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,459% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Kurs EUR/PLN powyżej strefy popytowej

Patrząc na sytuację na niższej ramie czasowej – interwał D1, sentyment w ostatnim czasie pozostaje spadkowy. Aktualnie kluczowa jest strefa wsparcia w rejonach 3,39 zł, jeśli notowania będą się utrzymywały powyżej, istnieje szansa na wykonanie większej korekty wzrostowej.

W przeciwnym razie, jeżeli dojdzie do wybicia zaznaczonego kolorem zielonym obszaru dołem, ruch w dół może przybrać na sile.

Wykres EUR/PLN
Kurs euro do złotego stabilnie w poniedziałek

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here