Naga MarketsKurs euro będzie zyskiwał wobec dolara w 2021 oraz 2022 r. - prognozuje Westpac i UniCreditNotowania euro w relacji do dolara rozpoczęły 2021 roku od korekty trendu wzrostowego. Para walutowa EUR/USD osunęła się do 100-dniowej średniej, która sprawdziła się w roli dynamicznego wsparcia. Analitycy Westpac i UniCredit prognozują jednak kontynuację zwyżki na Eurodolarze. Ten drugi bank oczekuje, że kurs euro na koniec roku osiągnie poziom 1,25 USD.

  • Spread niemieckich Bundów zapewnia wsparcie dla euro 
  • Westpac wskazuje na większe prawdopodobieństwo testu poziomu 1,23 niż spadku pod 1,20 na EUR/USD
  • UniCredit spodziewa się umocnienia euro wobec dolara w ciągu najbliższych 2 lat

Kurs euro zdominuje dolara w ciągu najbliższych lat

– Pięcioletnie progi rentowności (BE) spadły gwałtownie w ciągu ostatniego roku zarówno w przypadku amerykańskich obligacji skarbowych, jak i Bundów, ale wzrost w USA był znacznie większy, więc różnica między pięcioletnimi BE była ostra i zbieżna z odbiciem kursu EUR/USD od czasu skoku notowań dolara w wyniku pandemii, w marcu ubiegłego roku. Spread odzwierciedla raczej postrzegane zmiany w realnych zwrotach, a nie nominalnych, a więc powinien zapewniać wsparcie dla euro – uważa Westpac.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Spread BTP-Bund po raz pierwszy od pięciu lat zawęził się poniżej 95 punktów bazowych i zapewnia dalsze wsparcie dla EUR, ponieważ ryzyko dysfunkcjonalnego lub nawet eurosceptycznego włoskiego rządu zostało skutecznie wyeliminowane, przynajmniej na razie – kontynuował Westpac.

Bank uważa, że obecny kontekst wskazuje na niewielkie prawdopodobieństwo spadku EUR/USD poniżej 1,20. Według analityków, znacznie bardziej prawdopodobny będzie test poziomu 1,2300.

fpmarkets

Wspomniany wyżej poziom Westpac prognozuje na II kw. obecnego roku. Do końca roku kurs euro w stosunku do dolara ma natomiast wzrosnąć do poziomu 1,2400. Rok później (IV kw. 2022 r.) Eurodolar może natomiast osiągnąć poziom 1,2800, czytamy w prognozie z 16 lutego br.

Bardziej byczo nastawiony w stosunku do euro jest UniCredit. Analitycy tego banku przewidują wzrost notowań EUR/USD do 1,25 na koniec obecnego roku. Z kolei 2022 r. ma przynieść dalsze umocnienie wspólnej waluty do 1,30 USD w IV kwartale.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gbp online | btc kurs wykres | rekomendacje gpw | notowania dow jones | ropa brent | bitcoin kurs 2019 |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here