Naga MarketsKurs euro (EUR PLN) będzie tracił w 2021 roku do złotego, ale nie do dolara (EUR USD) - prognozy MUFGNotowania euro  obecnie znajdują się już w okolicach poziomu 4,47 zł, który bank MUFG prognozuje na grudzień 2020 roku. Jednak w relacji do złotego, euro ma się osłabiać w przyszłym roku. Przeciwnie, w stosunku do dolara prognozy zakładają umocnienie wspólnej waluty. Więcej na temat prognoz i sytuacji technicznej dla EUR/PLN oraz EUR/USD dowiesz się z tego wpisu.

  • Kurs euro może w tym roku utrzymać się ponad wsparciem przy 4,46 zł 
  • Analitycy MUFG spodziewają się spadków EUR/PLN w przyszłym roku
  • Z kolei Eurodolar ma się umacniać w kierunku szczytu z lutego 2018 r.

Kurs euro (EUR/PLN) broni wsparcia przy 4,46 zł

Strefa w obrębie poziomu 4,46 zł stanowiła kluczowy opór na parze walutowej EUR/PLN we wrześniu br. Jednakże, jeszcze w tym samym miesiącu bykom udało się pokonać ten obszar.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz też: Wyznaczanie wsparcia oporu powinno być łatwe. Te kroki Ci w tym pomogą

Po przełamaniu, opór stał się wsparciem dla kursu euro w trakcie wielu testów jakie obserwowaliśmy od drugiej połowy września. W mijającym tygodniu również miał miejsce taki test.

Jak widać na wykresie tygodniowym poniżej, niedźwiedziom jak dotąd nie udało się przełamać strefy przy 4,46 zł. MUFG na grudzień br. prognozuje poziom 4,47 zł, co sugeruje, że wsparcie zostanie utrzymane.

Jednakże, kurs euro ma się osłabiać do złotego w roku 2021. Do marca przyszłego roku, analitycy MUFG prognozują spadek o 3 grosze, do poziomu 4,44 zł.

W następnym kwartale oczekiwany jest spadek o kolejne 3 grosze, a do września 2021 roku, para walutowa EUR/PLN ma osiągnąć poziom 4,39 zł.

EUR/USD silnie rośnie, a to jeszcze nie koniec

Wybicie w górę na parze walutowej EUR/USD, w tym tygodniu ma kluczowe znaczenie, ponieważ wskazuje na potencjał do kontynuacji trendu wzrostowego po kilkumiesięcznej konsolidacji.

Skuteczne przełamanie strefy w okolicach 1,2000 – 1,1930 zmieni ją we wsparcie dla ewentualnych ruchów korekcyjnych. Kurs euro do dolara amerykańskiego ma do połowy przyszłego roku osiągnąć poziom 1,2400 USD, przewidują analitycy MUFG.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.

O wiele istotniejsza bariera ma natomiast zostać osiągnięta we wrześniu 2021 roku, gdzie prognozowany jest poziom 1,2500. Nieznacznie wyżej, przy 1,2555 znajduje się szczyt trendu wzrostowego ustanowiony w lutym 2018 roku.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here