Kurs euro do złotego EURPLN 6 czerwca 2019Kurs euro znajduje się się na najniższych poziomach w 2019 roku. Cały czas obowiązuje tendencja spadkowa i oczekuję, że dziś, bądź w kolnych dniach dojdzie do wybicia nowych minimów. Na pewno brakuje w tej chwili sygnałów popytowych i łapanie dołka nie jest dobrym pomysłem. Docelowym poziomem pozostaje wspomniany również w ubiegłym tygodniu – 4,2450 zł. W poniedziałek 24 czerwca przed godziną 7:00 za jedno euro trzeba płacić 4,2516 PLN. Co do kalendarza makro, dziś przed nami spokojna sesja, poznamy jedynie dane z Niemiec o godzinie 10:00. Zapraszam do zapoznania się z analizą EUR/PLN.

Waluta Kurs Nazwa
EUR 4,2516 euro

Kurs euro najniżej w 2019

Euro ponownie znajduje się na najniższych poziomach w tym roku. Po niewielkiej korekcie wzrostowej, cena schodzi w okolice wsparcia przy 4,2500 zł. Zmienność w ostatnich dniach nie jest duża, niemniej zgodnie z oczekiwaniami mogliśmy obserwować podejście do góry, a następnie sprowadzenie kursu w dół. Patrząc na wykres z perspektywy interwału D1, obrona oporu przy 4,2650 zł, powinna przemawiać za dalszymi spadkami w kierunku poziomu wsparcia przy 4,2450 zł, gdzie znajdują się dołki z sierpnia 2018 roku. Na razie na pewno brakuje sygnałów do kupna, tendencja jest zniżkującą. Dopiero ewentualne trwałe wyjście powyżej 4,2650 zł, może doprowadzić do większej korekty wzrostowej. Z kolei o załamaniu tendencji będzie można mówić dopiero w momencie wybicia górą poziomu 4,2750 zł.

Zobacz także: Kurs euro do dolara zmieni trend na wzrostowy. Kiedy zobaczymy korektę na giełdach?

Notowania euro do złotego 24 czerwca 2019

Euro broni geometrii

Jeżeli chodzi o niższy przedział czasowy, to na interwale H4, doszło w ubiegłym tygodniu do wręcz idealnego testu górnego ograniczenia układu 1:1, o którym pisałem w ostaniach analizach. Zgodnie z metodologią, obrona układu, potwierdza tendencję spadkową. Poziom 4,2700 pozostaje więc kluczowym oporem. Aktualnie znajdujemy się w rejonie ostatnich minimów, które również były wyraźnie bronione. Pamiętajmy jednak, że każdy kolejny test osłabia wsparcie i ryzyko wybicia dołem się zwiększa. Tendencja jest w dalszym ciągu spadkowa.

Notowania euro do  polskiego złotego EURPLN 24 czerwca 2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here