Naga MarketsRynkowe szachy - EurodolarLee Hardman, analityk walutowy w banku MUFG wyjaśnia, że obecnie ​​mają neutralne nastawienie na następny tydzień dla pary walutowej EUR/USD. Przewidują, że będzie oscylować w zakresie 1.0900 – 1.1200. Z kolei eksperci z CIBC dostrzegają możliwość umacniania się dolara do końca tego roku.


Kurs EURUSD: Euro powinno pozostać pod presją spadkową – MUFG

Euro było w dużej mierze niewzruszone podczas ostatnich spotkań EBC i Fed, choć z czasem powinno ono pozostać pod presją spadkową w stosunku do dolara amerykańskiego. Fed nie przestrzega scenariusza bardziej agresywnego luzowania i zasygnalizował, że obecny cykl obniżek stóp procentowych może być bliski końca – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs dolara banknot dolara wewnątrz grafiki świnki skarbonkiEksperci uważają, iż jeszcze trudniej będzie zauważyć odwrócenie siły dolara amerykańskiego, podczas gdy EBC właśnie ogłosił kompleksowy pakiet środków łagodzących. Luźna polityka pieniężna pozostanie w strefie euro dłużej niż oczekiwano.

Jednak niedawne złagodzenie ryzyka Brexitu i budowanie optymizmu w stosunku do niewielkiej umowy handlowej USA-Chiny pomagają złagodzić ryzyko dla euro w najbliższym czasie. Niedawny wzrost stóp finansowania w USD również powoduje dodatkową niepewność. To zwiększa spekulacje, że Fed wznowi ekspansję bilansu, co może osłabić potencjał wzrostowy dolara amerykańskiego – dodano.

DXY: Obawy za granicą dają siłę dolarowi – CIBC

Analitycy CIBC prognozują, że indeks dolara amerykańskiego (DXY) osiągnie 98,9 w czwartym kwartale i spadnie do 95,6 w drugim kwartale przyszłego roku.

W kontekście globalnego spowolnienia wzrostu i napięć handlowych odwrócona krzywa dochodowości skarbu sugeruje, że inwestorzy widzą potrzebę przedłużenia cyklu łagodzenia przez Fed. Podzielamy pogląd wielu mówców FOMC, że obniżki stóp będą nieco płytsze niż przewidują rynki, przy obniżkach stóp w lipcu i wrześniu, a następnie w grudniu o kolejne 25 pb, a potem najprawdopodobniej nastąpi przerwa – wskazano w raporcie.

Wall Street i USAAnalitycy sugerują, że chociaż dane z USA były mieszane, gospodarka nie osiągnęła jeszcze jednej czwartej wzrostu swojego potencjału inflacyjnego. Amerykańscy konsumenci znajdują się w dobrej sytuacji dzięki dużej stopie oszczędności, niskim miesięcznym zobowiązaniom finansowym i ciągłemu wzrostowi dochodów z pracy. Ta podstawowa odporność zapobiega w ich ocenie dalszemu spowolnieniu wzrostu i powinna być bardzo korzystna dla dolara w stosunku do walut zagranicznych w krótkim okresie, biorąc pod uwagę większe ryzyko wzrostu za granicą (tj. Chin i Europy), a także niepewność wokół Brexitu i handlu, co napędza napływ gotówki do bezpiecznych przystani tj. dolar. amerykański

W dłuższym horyzoncie czasowym zmniejszenie apetytu na takie przepływy powinno sprawić, że DXY odda przynajmniej część swojej siły. W tym celu potrzebujemy bodźca fiskalnego w Europie, aby zmniejszyć jego zależność od ujemnych stóp zwrotu oraz złagodzić napięcia handlowe między USA, a Chinami. Każde zmniejszenie atrakcyjności aktywów amerykańskich jako bezpiecznej przystani służy osłabieniu dolara, biorąc pod uwagę utrzymujący się deficyt na rachunku bieżącym Ameryki – podsumowano.

Zobacz również: Czemu dolar jest coraz mocniejszy, co dalej z ropą? – świat walut Marka Rogalskiego

DXY
Indeks dolara, źródło: tradingview.comConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here