Naga Marketsing bank wejściePetr Krpata, główny strateg ds. walut rynków wschodzących i rozwiniętych w ING zauważa, że ​​brytyjski parlament został zawieszony na następne pięć tygodni, z uchwałą przeciwko Brexitowi bez porozumienia. To oznacza, że na razie funt szterling może cieszyć się spokojniejszym okresem  i chwilowym wzrostem przez wciąż rozciągnięte pozycjonowanie. Dodatkowo w ocenie analityków ING skutki amerykańskiej polityki handlowej zepchną kurs euro do dolara (EURUSD) na trzyletnie minima.


Kurs euro i funta pozostanie pod presją

Biorąc pod uwagę nasz podstawowy scenariusz zakładający przedterminowe wybory w Wielkiej Brytanii na przełomie listopada i grudnia (prawdopodobnie w wyniku głosowania nad wotum zaufania) oczekujemy, że presja na funta szterlinga wróci niebawem. Między innymi ewentualne zwycięstwo partii konserwatywnej pod przewodnictwem Borisa Johnsona oznaczałoby większe prawdopodobieństwo braku porozumienia ws. Brexitu, gdyby konserwatyści osiągnęli większość parlamentarną – napisano w raporcie.

Aktualnie kurs EUR/USD wynosi nieco ponad 1,10, a eksperci z ING oczekują spadku nawet do 1,05. To oznaczałoby spadek w rejon dołków z początku 2017 roku. W ich ocenie na deprecjację euro będzie miała wpływ trwająca wojna handlowa USA-Chiny i zagrożenie cłami ze strony USA, szczególnie na import samochodów.

Pozycje nastawione na osłabienie euro mogą jeszcze rosnąć, więc ten czynnik nie ogranicza potencjału spadku kursu EURUSD. Z kolei obecna obniżona premia za ryzyko w funtach wzrośnie, co z kolei będzie miało wpływ na brytyjską walutę. Oczekujemy, że EUR/GBP zbliży się do poziomu 0,95, a GBP/USD spadnie poniżej 1,20 w ciągu najbliższych trzech miesięcy – podsumowano.

Kurs funta do dolara w środę na interwale dziennym, źródło 11 9 19
Kurs funta do dolara w środę na interwale dziennym

Dom Maklerski Royal założony został w 2006 roku przez elitarny zespół doświadczonych traderów i specjalistów od finansów chcących dostarczyć traderom to, czego najbardziej potrzebują do handlu. Mowa tu o optymalnych warunkach transakcyjnych, indywidualnie dopasowanych usługach brokerskich oraz ścisłej opieki nad klientem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here