Naga Marketszwinięte banknoty 100 PLNPoczątek nowego tygodnia nie przynosi istotniejszych zmian na rynku FX. Również złoty konsoliduje, PLN kwotowany jest następująco: 4,2804 PLN za euro, 3,8701 PLN względem dolara amerykańskiego, 3,9071 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 5,0105 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,098% w przypadku obligacji 10-letnich.

Początek nowego tygodnia na rynku FX nie przynosi większych emocji – większość walut konsoliduje. Inwestorzy czekają na kolejne doniesienia z frontu negocjacji handlowych na linii USA-Chiny. W weekend, chińska agencja informacyjna, „Xinhua” podała, iż strony odbyły „konstruktywne rozmowy”.

Wydaje się, iż rynkowy optymizm został nieco przygaszony, gdyż ponownie za optymistyczną narracją Trump’a nie miały miejsca realne wydarzenia. Pozostajemy więc w wymagającym otoczeniu makro targanym wojną handlową. Globalne nastroje pozostają jednak relatywnie dobre, a układy typu risk-on wspierane są przez oczekiwania co do działań instytucji centralnych. Złoty pozostaje relatywnie stabilny – po próbie wygenerowania korekty spadkowej, kurs ponownie znajduje się poniżej 4,28 EUR/PLN.

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych publikacji makroekonomicznych z kraju. Również globalny kalendarz makro na dziś nie zawiera kluczowych wskazań gospodarczych.

Z rynkowego punktu widzenia kwotowania koszyka BOSSA PLN wydaje się sugerować scenariusz lokalnej konsolidacji. Jeszcze tydzień temu widoczna była próba osłabienia PLN na kluczowych zestawieniach – impuls ten został jednak zanegowany.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here