napis eurjpy na klawiaturzeKurs pary euro do japońskiego jena mocno się umacnia – docierając do średnioterminowego celu. W tym momencie jednak, dotarcie do celu sprawia, że para może wygenerować kolejny sygnał – tym razem na korektę całego układu wzrostowego oraz ostatnich impulsów. W jaki sposób można będzie podejść do scenariusza spadkowego? Przyjrzyjmy się parze EURJPY.


Ostatnia analiza pary EURJPY miała miejsce dwie sesje temu, gdzie poziom 130.250 był poziomem docelowym dla pozycji długich z układu wzrostowego i setupu typu swing long. Prawdopodobieństwo na dotarcie do celu określane wówczas było na 64 procent a sam trend oznaczany jako relatywnie mocny. Tak też się stało i wczoraj oraz dziś para potwierdziła dotarcie do strefy docelowej – inicjując jednocześnie kolejny możliwy setup dla pary.

EURJPY z potencjałem korekty

Po dotarciu do celu para w ciągu dwóch sesji zdążyła wytworzyć na poziomie widoczny schemat podwójnego szczytu, którego zasięg może opiewać nawet do poziomu 129,000, czyli około 130 pipsów od szczytu. Niemniej jednak – rozegranie takiego scenariusza będzie miało racjonalne potwierdzenie dopiero w momencie przełamania dołka na poziomie 129.650. Dopiero wtedy przerwany zostanie dołek z sekwencji – choć nie potwierdzony, ponieważ ostatni szczyt był wyrównany w stosunku do poprzedniego a nie wybity – jednak da ostatecznie potwierdzenie możliwości dalszej kontynuacji spadku.

wykres EURJPY H1 08.11.2018
EURJPY H1 08.11.2018

Wówczas setup rozrysowany na niebiesko będzie aktywowany. Jeśli zaś para obroni wsparcie, a obserwowanie pary powinno w tym momencie odbywać się na wykresie M30/H1, wówczas scenariusz dalszego wzrostu będzie prawdopodobny a dalsze spadki – zanegowane. Wówczas celem dla pary będzie poziom 130.850 jako TP1 oraz 40 pipsów wyżej jako poziom docelowy dla pozycji długich – przed możliwą kolejną korektą pary.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here