Dwa euro i funt szterlingNieczęsto analizowana para EURGBP w końcu znalazła się w ciekawej sytuacji do możliwego rozegrania średnioterminowego z zasięgiem 100 do 120 pipsów. Zagranie planowane na 3 do 4 sesji handlowych pozwala osiągnąć zysk do ryzyka na poziomie 3:1, jeśli tylko aktualna sekwencja się utrzyma. Póki co jednak, wszystko wygląda na możliwe powodzenie zakładanego scenariusza. 

Finax

W ubiegły czwartek przyglądaliśmy się parze EURGBP, gdzie z perspektywy interwału H4 para tworzyła zawężane zasięgi sugerujące możliwość wybicia w jedną ze stron. Prawdopodobieństwo wybicia dołem co prawda było większe – ze względu na panujący na parze trend, jednak obydwa kierunki były przez nas brane pod uwagę. Zaznaczone na poniższym wykresie możliwe scenariusze oczekiwały na wypełnienie jednego ze schematów – wybicia dołka i dołączenia do pozycji typu short, lub wybicie szczytu co jednoznacznie wskazywało na zajmowanie pozycji typu long, z możliwością dogrania strefy wynoszącej około 110 pipsów na pozycję.

wykres EURBGP-H4-18.10.2018
EURBGP-H4-18.10.2018

W tym momencie doszło do wybicia, co sugeruje możliwość pomyślnej realizacji scenariusza wzrostowego. Przyjrzyjmy się aktualnej sytuacji na parze.

Aktualna sytuacja EURGBP

Obecnie para wybrała wariant wzrostowy, co automatycznie sprawia, że ozycje typu long są aktywowane. Choć początkowo pozycje typu stop loss wynosiły około 40 pipsów, a więc zabezpieczenie pod dołkiem – w tym momencie SL zostaje przesunięty wyżej o 20 pips w okolice zaznaczonej strefy wybicia. Cel dla pozycji długiej pozostaje bez zmian – czyli zakładana strefa z poprzedniej analizy na poziomie 0,8912.

wykres EURGBP H4 22.10.2018
EURGBP H4 22.10.2018

Choć na razie nie wygląda, aby wykres mógł zanegować obecny układ wzrostowy, to jednak wybicie zanegowanego poziomu może sugerować powrót do konsolidacji na przedziale widocznym w zaznaczonym trójkącie. Prawdopodobieństwo cofnięcia wnosi na tę chwilę około 30 procent.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułRynek czeka na wyniki McDonald’s, Microsoftu, Amazona, Twittera i Snapa
Następny artykułNajciekawsze setupy dnia – 22.10.2018
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here