Naga MarketsKurs EUR/USD znalazł się poniżej 1,16 po raz pierwszy od lipca 2020 roku. Dolar na faliWczorajsza konferencja zorganizowana przez EBC nie była specjalnie wyczekiwana przez rynki, mimo iż gościła (wirtualnie) najważniejszych bankierów centralnych. Mimo tego stała się okazją do dalszego umocnienia amerykańskiej waluty.

Kurs EUR/USD odnotował zdecydowany spadek

Wygląda na to, że decyzja o ograniczeniu dodruku w USA w listopadzie już zapadła i tylko jakieś większe trzęsienie ziemi może ją zmienić. Skoro Powell, będący raczej zwolennikiem jej odwlekania, przekonywał wczoraj, że amerykańską gospodarkę czekają świetlane perspektywy, musi już wiedzieć, że tak właśnie będzie i przygotowuje pod to grunt.Jego wypowiedzi kontrastowały z wypowiedziami Lagarde, która ignorowała inflację (tu się akurat nie różnią) i zaznaczała, że nie jest ona powodem do jakiejkolwiek reakcji (tu się różnią), czy Kurody, który w ogóle powiedział, że BoJ jest cały czas gotowy do dalszego luzowania (stałe stwierdzenie, Kuroda mógłby w zasadzie je nagrać i odtwarzać).

Ten kontrakt powoduje dalsze umocnienie się dolara i wczoraj kurs EURUSD znalazł się poniżej 1,16 po raz pierwszy od lipca… 2020 roku i to pomimo zatrzymania wzrostu amerykańskich rentowności (gdzie hamulcowo zadziałały spadki na giełdach). Poziom ten stanowi ważne i ostateczne wsparcie, pod nim nie ma już nic aż do okolic 1,11, więc jeśli Fed wytrwa w tej dość jastrzębiej (relatywnie) retoryce, niewykluczone jest dalsze umocnienie dolara.

Nastroje rynkowe podczas sesji w USA były mieszane, zamknięcie było słabe, ale w Azji widzimy bardzo wyraźną poprawę nastrojów. Przyczyniły się do niej dane z Chin, a głównie PMI dla sektora usług, który wzrósł z 47,5 do 53,2 pkt. Warto jednak pamiętać, że w sierpniu w Chinach mieliśmy spore restrykcje, uderzające właśnie w usługi, więc wrześniowe odbicie było poniekąd oczekiwane. W przemyśle indeksy nadal oscylują wokół okolic 50 pkt., a coraz szerzej zapowiadane cięcia w dostawach energii raczej nie wróżą nic dobrego.

Dziś przed nami całkiem ciekawy kalendarz. W Europie mamy wrześniowe szacunki inflacji – Francja (8:45), Włochy (11:00), Niemcy (14:00) i po wczorajszej inflacji z Hiszpanii (wzrost do 4%) można oczekiwać tu zaskoczeń „w górę”. W USA mamy kolejny szacunek PKB za drugi kwartał (14:30) oraz Chicago PMI (15:45), ale inwestorzy zwrócą uwagę przede wszystkim na lawinę wystąpień przedstawicieli Fed (od 17 do 19:00). O 8:35 euro kosztuje 4,6204 złotego, dolar 3,9838 złotego, frank 4,2651 złotego, zaś funt 5,3567 złotego.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognozy giełdowe 2020 | kernel akcje kupno | cena akcji dino | kurs ethereum | gpw alior | warren buffett | dom development giełda |

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here