Naga MarketsKurs EUR/USD znajduje się w okolicy 1,1650. Dolar oddaje pole ryzykownym walutom z segmentu G10Nastroje na rynku w nowym tygodniu są raczej pozytywne. Dolar cofa się do defensywy, a prym wiodą bardziej ryzykowne aktywa. Słabszy dolar pomaga również złotu. Na rynku towarowym baryłka ropy Brent wyceniana jest na ponad 85 USD, a cena gazu nie przestaje rosnąć.

Kurs EUR/USD blisko poziomu 1,1650. Lira turecka ponownie traci

Wracając do piątku, rynek akcji w USA kończył tydzień w mieszanych nastrojach. Dow Jones wprawdzie rósł o 0,21 proc., ale S&P500 oraz Nasdaq100 zniżkowały odpowiednio o 0,11 proc. oraz 0,82 proc. Końcówka sesji azjatyckiej nie daje jasnych wskazówek odnośnie tego, gzie rynek zamierza podążać w najbliższej przyszłości. Japoński Nikkei225 traci 0,85 proc., a kurs Hang Seng znajduje się w okolicy poziomów odniesienia. O około 0,3 proc. „nad kreskę” wychodzi Shanghai Composite. 

Na rynku walutowym w negatywnym tego słowa znaczeniu wyróżnia się lira turecka. Po tym jak prezydent Erdogan zagroził wydaleniem dyplomatów z 10 krajów. Kurs USD/TRY rośnie do 9,75 pkt.

Na rynku głównym dolar oddaje pole bardziej ryzykownym walutom z segmentu G10. Kurs EUR/USD znajduje się w okolicy 1,1650.

Sekretarz skarbu Yellen spodziewa się, że inflacja utrzyma się na wysokim poziomie do połowy 2022 roku, a następnie zacznie się obniżać. Jednocześnie odrzuca krytykę, jakoby władze monetarne i fiskalne straciły kontrolę nad wzrostem cen. 

Wysokie ceny surowców, przede wszystkim energetycznych, wspierają waluty z nimi powiązane NOK i CAD należą do najsilniejszych walut G10. 

Ceny ropy naftowej na rynkach finansowych o poranku ponownie rosną. Kurs WTI rośnie do poziomu 84,5 USD, podczas gdy cena ropy Brent znajuje się na poziomie 85,3 USD za baryłkę.

Po kilku z rzędu sesjach wzrostowych kurs NATGAS odbija do 5,70 USD. 

Globalnie na nastroje inwestorów wpływać mogą oczekiwania chińskich organów odpowiedzialnych za zdrowie. Deklarują one, że liczba przypadków zachorowań na COVID19 w kraju może rosnąć. Na razie temat wydaje się jednak nie przebijać do świadomości. 

Lekki zjazd zaliczył Bitcoin. W poniedziałek kurs odbija o 1,5 proc., ale znajduje się około 5 tys. pkt. od historycznych maksimów. 

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here