Naga Markets

Kurs EUR/USD zmierza w kierunku 1,10. Dolar osłabia się po decyzji FedWydaje się, że znane amerykańskie powiedzenie “a spoonful of sugar helps the medicine go down” wpłynęło na prezesa Rezerwy Federalnej Jerome’a Powella podczas ostatniego posiedzenia Federalnego Komitetu Otwartego Rynku. FOMC przedstawił potencjalnie bolesną podwyżkę stóp o 25 pb, jednocześnie oferując rynkowi kilka gołębich wskazówek. Strategia ta, choć skuteczna w zapobieganiu znacznemu pogorszeniu nastrojów na rynkach finansowych, spowodowała mniej jasną komunikację ze strony Fed. W tym artykule omówimy implikacje takiego podejścia i jego wpływ na gospodarkę USA, dolara i globalny rynek finansowy.

  • W obecnym środowisku podwyższonej zmienności korekty mogą być dość wyraźne, nawet jeśli krótkotrwałe
  • Szok wywołany przez Credit Suisse został skutecznie wchłonięty przez rynki europejskie
  • Niedźwiedzie nastawienie do USD z pewnością nie zapobiega korektom EUR/USD
  • Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na Comparic.pl

EUR/USD przygląda się teraz poziomowi 1,1000

Główną gołębią sugestią Powella i jego współpracowników była zmiana języka, sugerująca, że “pewne dodatkowe usztywnienie polityki może być właściwe”, a nie “będzie właściwe”, jak wcześniej stwierdzono. Dodatkowo, mediana szacunków dot plot dla 2023 roku pozostała bez zmian na poziomie 5,1%. Takie podejście miało na celu złagodzenie wpływu podwyżki stóp na rynki finansowe i zasygnalizowanie ostrożnego podejścia do przyszłych decyzji w zakresie polityki pieniężnej.Oświadczenie FOMC było połączone z dobrze przygotowanym komunikatem o zaufaniu w solidność amerykańskiego systemu bankowego. W trakcie konferencji prasowej Powell nieznacznie odrzucił oczekiwania na obniżkę stóp. Jednak gołębia reakcja rynku nie była prawdopodobnie ani zaskoczeniem, ani niepożądanym wydarzeniem dla Fed. Jaki miało to wpływ na notowania dolara?

Notowania EUR/USD
Notowania EUR/USD

EUR/USD oficjalnie przygląda się teraz poziomowi 1,1000. Omawialiśmy wczoraj, że jest to kluczowy poziom odniesienia dla tej pary i uważamy, że przebicie się wyżej oznaczałoby dość silne przekonanie rynku, że szok wywołany przez Credit Suisse został skutecznie wchłonięty przez rynki europejskie. Może to być nieco przedwczesne, a w sekcji poświęconej USD zaznaczyliśmy, że niedźwiedzie nastawienie do USD z pewnością nie zapobiega korektom EUR/USD – wskazują analitycy ING.


Invest.Cinkciarz.pl oferuje dostęp do ponad 5000+ instrumentów i najniższe spready walutowe w swojej historii. Wszystko z jednego prostego konta Smart:

SPRAWDŹ SZEROKĄ OFERTĘ INVEST.CINKCIARZ.PL

W obecnym środowisku podwyższonej zmienności korekty mogą być dość wyraźne, nawet jeśli krótkotrwałe. Dzisiejszy kalendarz dla strefy euro obejmuje dane o zaufaniu konsumentów za marzec, a także kilku mówców z Europejskiego Banku Centralnego, chociaż nasza uwaga w Europie skupi się dziś głównie na posiedzeniach banków centralnych w Szwajcarii i Norwegii.

Autor poleca również:

AVA Trade


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułJustin Sun, Lindsay Lohan, Akon i inni celebryci oskarżeni. Chodzi o sprzedaż tokenów TRX
Następny artykułBitcoin będzie kosztował 1 mln dol. za 2-3 lata, uważa Arthur Hayes
Absolwent studiów ekonomicznych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Inwestor indywidualny specjalizujący się głownie w polskim rynku akcji. Zwolennik długoterminowych inwestycji opartych na analizie fundamentalnej. Członek Koła Naukowego Ekonomistów UMCS, współtwórca Podcastu Akademickiego. Prelegent ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych związanych z ekonomią i giełdą. Jego zainteresowania naukowe związane są z inwestycjami alternatywnymi, budowaniem zabezpieczenia emerytalnego oraz zarządzanie ryzykiem