Naga MarketsKurs EUR/USD zbliżył się w stronę dołka z 6 października przy 1,1528Wtorek nie przyniósł mocniejszego rozstrzygnięcia w przypadku dolara, podobnie jak poniedziałek. Wygląda na to, że rynek czeka na konkretniejsze sygnały – jutro poznamy dane o wrześniowej inflacji CPI, oraz zapiski z ostatniego posiedzenia FED. Z drugiej strony scenariusz listopadowego taperingu wydaje się być przesądzony, wspomnieli o tym dzisiaj wiceprezes FED Richard Clarida, oraz członek FED z Atlanty, Raphael Bostic.

Kurs EUR/USD coraz bliżej poziomu 1,1528

Tym samym, to co może podbijać dolara w górę to globalna niepewność związana z dalszym rozwojem wypadków w temacie tzw. kryzysu energetycznego, wątek rosnących rentowności obligacji, oraz potencjalne zamieszanie wokół chińskiego Evergrande (bo wątek nie został przecież zamknięty). Z drugiej strony Wall Street dzisiaj koryguje wczorajszą przecenę, rentowności 10-letnich obligacji próbują powrócić poniżej naruszonej bariery 1,60 proc., a ropa po wyjściu ponad poziom 80 USD za baryłkę zaczyna wytracać tempo zwyżki.Wykres tygodniowy FUSD
Wykres tygodniowy FUSD

Ciekawy układ mamy na tygodniowym koszyku dolara. Dzisiaj doszło do sprawdzenia oporu sprzed 2 tygodni przy 94,51 pkt., ale nie został on wybity. Jeżeli nie stanie sie tak do końca tygodnia, to kontrolę nad rynkiem może zacząć przejmować strona podażowa.

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD

W stronę dołka z 6 października przy 1,1528 zbliżył się kurs EURUSD. Euro jest „gniecione” przez retorykę EBC, chociaż warto zastanowić się na ile jest ona słuszna. Teoretycznie po wybiciu 1,1528 możemy zejść w okolice dawnego szczytu z marca 2020 r. przy 1,1492. Pytanie jednak, czy do tego dojdzie. Uwagę zwracają pozytywne dywergencje na dziennym RSI9, które sugerują bardziej bliski zwrot w górę.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: co to jest blika | kurs gbp | ropa wti kurs | korona szwedzka kurs | kurs akcji polenergia | kurs ten square games | kurs forinta nbp |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here