Naga MarketsKurs EUR/USD zatrzymany w strefie wsparciaNotowania EURUSD oscylują w środku szerokiej strefy wsparcia pomiędzy 1,1930, a 1,2010. Dzienny oscylator RSI9 potwierdził spadek z ostatnich dni schodząc na nowe minima. Osiąga on wartości poniżej 30 pkt., co sugeruje jego wyprzedanie i generalnie może zapowiadać jakiś zwrot. Sygnałem ku temu byłby powrót ponad jego dołki z połowy stycznia przy 32 pkt.

Kurs EUR/USD zatrzymany w strefie wsparcia, oczekiwanie na dane NFP z USA

Fundamentalnie dzisiejsza publikacja danych NFP z USA o godz. 14:30 może zwyczajowo dać pretekst do większej zmienności. Wydaje się jednak, że impulsem do odbicia EURUSD mogą być dopiero kolejne doniesienia, że technokratyczny gabinet Mario Draghiego we Włoszech rzeczywiście ma szanse na uzyskanie poparcia politycznej większości w parlamencie. A na to będziemy musieli zaczekać do początku przyszłego tygodnia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres dzienny EURUSD

GBP/USD – I pozamiatane?

Wczoraj rano pisałem, że kluczowa dla dalszego zachowania się funta będzie determinacja Banku Anglii, co do realizacji potencjalnego (bo znalazł się oficjalnie w instrumentarium decydentów) scenariusza ujemnych stóp procentowych. We wczorajszym przekazie takowej nie było widać, BOE próbuje grać na dwie ręce, co tak naprawdę sugeruje, że decydenci będą w najbliższych miesiącach przyglądać się temu, jak będzie postępować lokalny, ale i globalny proces szczepień na COVID i jakie będzie nastawienie innych banków centralnych. To mocno redukuje potencjalne “gołębie” zaskoczenia ze strony Banku Anglii w najbliższych miesiącach. Podbija też narrację w której słabsze dane makro z Wielkiej Brytanii będzie można interpretować jako tymczasowe, gdyż za kilka miesięcy zobaczymy przecież ożywienie.

Wykres dzienny GBPUSD

Dla funta otwiera to drogę do jego dalszego umocnienia, które może przybrać “nienaturalną” formę, zwłaszcza, jeżeli w szybkim czasie dojdzie do testowania okolic 1,40, po tym jak zostaną złamane opory przy 1,3745-60. Oczywiście w relacji GBPUSD kluczowe będzie też globalne podejście do dolara. Niewykluczone, że po zwyżkach z ostatnich dni czekać go może nieznaczna korekta.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs biomed | kurs euro usd | cd projekt notowania | kurs cdr | zlotowki |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here