Naga MarketsKurs EUR/USD zaskoczył silnym odbiciem w górę. ECB bardziej martwi się inflacją?Teoretycznie nic ciekawego miało się nie wydarzyć. EBC nie zmienił parametrów polityki pieniężnej, ale rynek “złapał” Christine Lagarde na pewnej niespójności przekazu. Teoretycznie bank centralny nadal uważa, że inflacja CPI w przyszłym roku wyhamuje, a obecnie podbijana jest przez czynniki przejściowe, takie jak ceny energii i wpływ pandemii, choć jednocześnie zaznaczono, że jej podwyższony poziom może utrzymywać się dłużej, niż sądzono.

Kurs EUR/USD – wybicie doprowadziło do przetestowania linii trendu spadkowego przy 1,1680

Christine Lagarde zapytana przez dziennikarzy o to, o czym najwięcej EBC dyskutował ostatnio, odpowiedziała trzykrotnym powtórzeniem słowa inflacja. To budzi obawy o to, że wewnątrz EBC pojawiają się pewne tarcia, co do sposobu dalszego postępowania, a które być może zaczną “wypływać w mediach” w najbliższych tygodniach. Zwłaszcza, że rekordy bije inflacja w Niemczech, wstępny odczyt za październik pokazał odczyt HICP na poziomie 4,6 proc. r/r wobec spodziewanych 4,4 proc. r/r.Tym samym EURUSD zaskoczył silnym odbiciem w górę, które doprowadziło do przetestowania linii trendu spadkowego przy 1,1680. Warto też wspomnieć, że wpływ na to mógł mieć też słabszy dolar na szerokim rynku, co mogło być wynikiem danych o wstępnej dynamice PKB w USA za III kwartał, które wypadły poniżej szacunków (2,0 proc. wobec spodziewanych 2,7 proc.).

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny FUS100
Wykres dzienny FUS100

To teoretycznie może redukować presję na podwyżkę stóp w USA w przyszłym roku. Optymistycznie do tego zdaje się podchodzić rynek akcji. Technologiczny Nasdaq notuje dzisiaj nowe maksima.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here