Naga MarketsKurs EUR/USD z próbą obrony wsparć przy poziomach 1,1834-1846Dzisiaj decyzję o podwyżce stóp procentowych podejmą Czesi. Z kolei Anglicy być może bardziej przyjrzą się kwestii wygaszenia programu skupu aktywów. Kilka dni temu decyzję utrzymującą w mocy ustalenia z lipca, co do ograniczenia skupu aktywów od września podjął Bank Australii (RBA) mimo faktu utrzymujących się uciążliwych lockdownów w wyniku kolejnej fali COVID w Australii.

Kurs EUR/USD naruszyło strefy wsparcia. Czy Nowa Zelandia podniesie stopy procentowe?

Z kolei w Nowej Zelandii, która też jest w grupie podwyższonego ryzyka uderzenia pandemii, powszechne są oczekiwania, co do podwyżki stóp już 18 sierpnia, oraz dwóch kolejnych do końca roku. Czy nauczyliśmy się żyć z COVID-em? Jeżeli tak, to zasłanianie się czwartą falą, wolnym procesem szczepień, mutacjami koronawirusa itd. nie ma już wyraźniejszego uzasadnienia, skoro procesy w gospodarce są coraz bardziej widoczne, a naglącym problemem staje się wysoka inflacja.Coraz więcej ekonomistów zdaje się zauważać, że jej potencjalne cofnięcie za kilkanaście miesięcy może być mniejsze i konieczna może się okazać interwencja decydentów w bankach centralnych. Do takiego przełomu w myśleniu pomału zbliża się też FED, dyskusja nt. inflacji wśród bankierów centralnych na najbliższym sympozjum w Jackson Hole może być dość ciekawa. Nie oznacza to, że tam zapadną jakieś istotne dla rynków ustalenia, ale inwestorzy powinni szykować się na to, że decyzja o taperingu w wydaniu FED zapadnie jeszcze w tym roku, a sama podwyżka stóp może mieć miejsce na przełomie 2022/23 r.

Naruszenie strefy wsparcia przy 1,1834-46 na fali „jastrzębich” komentarzy Claridy i Daly z FED okazało się być chwilowe i notowania EURUSD powracają ponad ten poziom. Rano euro zostało wsparte przez mocny wzrost zamówień w niemieckim przemyśle (w czerwcu o 4,1 proc. m/m). W kalendarzu mamy jeszcze dane o cotygodniowym bezrobociu (godz. 14:30), oraz wystąpienie Wallera z FED (godz. 16:00), ale kluczowe publikacje mogące ruszyć rynkiem to dopiero jutrzejsze dane Departamentu Pracy USA.

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD

Raczej nie oczekujmy dzisiaj większej zmienności, ta pojawi się dopiero po jutrzejszych figurach. Wsparcie to wspomniany rejon 1,1834-46, a opory zaczynają się już od 1,1850, poprzez okolice 1,1880 i dalej 1,1907.

Kurs GBP/USD – pole do zaskoczeń?

Dzisiaj kluczową publikacją w kalendarzu jest komunikat Banku Anglii, oraz prezentacja tzw. Raportu o Inflacji. Wszystko o godz. 13:00. Ważnym aspektem może być kwestia programu QE, który od pewnego czasu jest zmniejszany, ale nie brak głosów ekonomistów, że najwyższy czas na jego całkowite wygaszenie. Czy decydenci przegłosują dzisiaj takie rozwiązanie? W czerwcu za tym było zaledwie 2 członków BOE, więc taki ruch byłby dzisiaj sporą niespodzianką.

Wykres dzienny GBPUSD
Wykres dzienny GBPUSD

Niemniej, gdyby tak się stało, to GBPUSD zaliczyłby wyraźne wybicie z konsolidacji i potwierdziłby tym samym kontynuację trendu wzrostowego rozpoczętego 21 lipca b.r. Wymagałoby to złamania oporów przy 1,3980-82. Lokalne wsparcia można umiejscowić przy 1,3860-70.

Autor poleca również:

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: orange kurs | wig20 notowania | korona czeska kurs | celon akcje prognozy | wirtualna polska notowania | kghm giełda | cdprojekt cena akcji |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here