Naga MarketsKurs EUR/USD z potencjałem do spadków. Danske celuje w kurs euro na poziom 1,13Bankowi analitycy skłaniają się ku osłabieniu kursu euro w stosunku do dolara. Zarówno Citibank jak i Danske uzasadniają, dlaczego para walutowa EUR/USD ma zniżkować. Z kolei strategowi UOB wskazują perspektywę dla Eurodolara na najbliższe tygodnie.

Citibank i Danske z niedźwiedzim nastawieniem do Eurodolara

Według Citibank, notowania EUR/USD mają się osuwać, ale oczekują, że będzie to nieznaczny spadek z powodu wzrostu rentowności amerykańskich obligacji, wyższego niż w przypadku strefy euro. Sytuację tę podsycają obawy o wzrost w Chinach oraz negatywny wpływ wysokich cen gazu i ropy na handel.Analitycy Citibank główne wsparcie dla Eurodolara wyznaczyli między 1,1495 a 1,1412/22. Uważają jednak, że główna para walutowa może nie spaść aż tak mocno.

Z kolei Danske Bank zwraca uwagę na zmianę koncentracji rynków z niewiadomych związanych z pandemią COVID na globalną reakcję polityczną. „Europa” jako temat inwestycyjny przeżywa renesans, uważają analitycy.

— W tej chwili wydaje się, że rosnące stopy procentowe w warunkach cyklicznego spowolnienia i rosnących cen energii są idealną burzą na odwrócenie przepływu kapitału. Widzieliśmy takie odwrócenie przy kilku okazjach, a przecena jest zawsze dość szybka – wskazuje Danske.

Danske celuje w poziom 1,13 na parze walutowej EUR/USD w przyszłym roku. Jednakże nie wyklucza większych osunięć, jeśli stagflacja, cykliczne spowolnienie i wzrost stóp staną się dominującymi tematami.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.

Sytuacja techniczna na EUR/USD okiem UOB

Według analityków UOB, akcja cenowa sugeruje dalszy ruch boczny na przestrzeni dzisiejszej sesji. Prawdopodobny zakres szacuje się między 1,1580 a 1,1635.

Sprawdź kurs euro do dolara (EUR/USD) na wykresie w czasie rzeczywistym:

invest

Źródło: Tradingview.com

— Dopóki „silny opór” na 1,1655 nie zostanie przełamany, nadal istnieje szansa, choć niewielka, że EUR spadnie w kierunku głównego wsparcia przy 1,1530. Patrząc w przyszłość, przekroczenie poziomu „silnego oporu” wskazywałoby, że euro może przez pewien czas konsolidować i poruszać się bokiem – sugeruje UOB.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kuna chorwacka kurs | forint pln | polski zloty | akcje pkp cargo | kurs lewa prognozy 2021 | polenergia kurs akcji | ropa forum |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here