Naga MarketsAkcje w Azji zyskują, a jen japoński traci po zmiennej sesji w reakcji na sprzeczne komentarze Białego Domu w sprawie umowy handlowej z Chinami. Pierwsze komentarze, że umowa jest skończona, przyniosły wyprzedaż ryzykownych aktywów, ale dementi uspokoiło sytuację.

Jen japoński traci po zmiennej sesji

Sam prezydent Trump potwierdził, że umowa jest nienaruszona. Źródłem zamieszania byłą doradca handlowy Białego Domu Peter Navarro, który stwierdził, że podpisana w styczniu umowa handlowa „jest skończona”, ale później tłumaczył się, że jego wypowiedź został wyrwana z kontekstu. Prezydent Trump później poinformował na Twitterze, że ma nadzieję, że Chiny dalej będą wypełniać swoje warunki umowy handlowej.

Na koniec dnia indeksy akcyjne w Azji idą w górę w ślad za silną sesją na Wall Street w poniedziałek (S&P500 +0,65 proc.). Japoński Nikkei225 i koreański KOSPI rosną o 0,6 proc., choć chiński Shanghai Composite traci 0,1 proc.

Futures na S&P500 utrzymuje się na poziomie wczorajszego zamknięcia, a kontrakt na DAX rośnie o 0,8 proc.

Na rynku walutowym huśtawka ostatecznie kończy się powrotem lekkiego osłabienia USD do głównych walut. EUR/USD wspina się do 1,1260/80, USD/JPY rośnie do 107,20, AUD/USD zatrzymał się przy 0,69.

EUR/PLN zaczyna dzień pod 4,44.

Ropa WTI zatrzymała marsz wzrostowy na 41 USD/b, a zamieszanie wokół umowy handlowej przyniosło ostre cofniecie do 39,75, zanim kurs ustabilizował się na 40,40.
Po poniedziałkowych wzrostach złoto utrzymuje się w przedziale 1750-1755 USD/oz.

 

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

 

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here