Naga MarketsKurs EUR/USD w odwrocie - czas na większą korektę spadkową?
Kurs głównej pary walutowej rozpoczął korektę?

W minionym tygodniu traderzy nie mogli narzekać na brak zmienności. Ruchy na rynku Forex zapewniały sporo okazji inwestycyjnych. Głowna para walutowa – EUR/USD wybiła się powyżej 1,19 USD, jednak wzrosty nie trwały długo, notowania dynamicznie zawróciły i tydzień zakończył się poniżej poziomu 1,18 USD. Co dalej z kursem euro do złotego i euro do dolara?

  • Polski złoty kończy tydzień pod kreską, traci do euro, dolara, funta i franka
  • Kurs EUR/PLN broni kluczowego wsparcia technicznego
  • Kurs EUR/USD wraca poniżej poziomu 1,18 USD
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7391 zł 22.08.2020, godzina 10:00
Kurs euro EURPLN 4,4098 zł 22.08.2020, godzina 10:00
Kurs funta GBPPLN 4,8897 zł 22.08.2020, godzina 10:00
Kurs franka CHFPLN 4,1011 zł 22.08.2020, godzina 10:00

Kurs euro do do dolara w odwrocie

Na parze walutowej EUR/USD, rynek od dłuższego czasu miał problem z wybiciem poziomu 1,19 USD. W momencie kiedy już do niego doszło na drugi dzień obserwowaliśmy dynamiczny zwrot akcji, co moze przemawiać za większa korektą spadkową.

Te artykuły również Cię zainteresują
Patrząc technicznie na interwał D1, powrót poniżej wspomnianego poziomu 1,19 USD, może prowadzić do większego odreagowania po ostatnich silnych wzrostach. Niemniej aby mówić o wiarygodnym sygnale spadkowym, kurs musiałby wybić dołem strefę wsparcia przy 1,1740. Obszar zaznaczony kolorem zielonym wynika z wcześniejszych reakcji cenowych oraz dolnego ograniczenia układu 1:1.

W przypadku wybicia dołem, kurs euro do dolara będzie miał otwartą drogę w kierunku 1,1540, gdzie znajduje się z kolej dolne ograniczenie największej korekty na całym ostatnim swingu wzrostowym, który trwa od marca 2020 roku. Dopiero wybicie dołem tej struktury, świadczyłoby o zmianę tendencji. Dopóki jednak kurs utrzymuje się powyżej – w długim terminie obowiązuje trend wzrostowy, a aktualne spadki należy traktować jedynie jako korektę. 

Wykres EUR/USD
EUR/USD interwal D1

Kurs EUR/PLN odbija od strefy wsparcia

Sytuacja na kursie EUR/PLN również wygląda ciekawie. Kurs euro do złotego zdołał wybronić ostatecznie dolne organicznie kluczowej strefy wsparcia przy 4,39 zł. Pomimo kilku testów, popyt nie odpuścił i ostatecznie tydzień zamknął się na plusie dla euro.

Patrząc na interwał dzienny, obrona poziomu wskazuje na możliwość wygenerowania większego ruchu wzrostowego. Trzeba jednak pamiętać, że w momencie gdyby doszło do wybicia zaznaczonej na poniższym wykresie kolorem zielonym strefy wsparcia, scenariusz zmieni się na spadkowy.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here