Naga MarketsKurs EUR/USD w drodze do zjazdu na 1,10 - zdaniem Danske BankAnalitycy z Danske Bank oczekują, że ogólne trendy rentowności obligacji będą wspierać dolara, a Rezerwa Federalna (Fed) ogłosi zaostrzenie polityki pieniężnej na listopadowym posiedzeniu politycznym. Czego zatem można spodziewać się po kursie pary walutowej EUR/USD?

Kurs euro ulegnie sile dolara amerykańskiego?

Jeśli natomiast chodzi o wspólną walutę, ekonomiści spodziewają się negatywnego wpływu długoterminowych przepływów strukturalnych na EUR/USD.Mając na uwadze powyżej, Danske prognozuje, że kurs euro do dolara będzie na dobrej drodze do odwrotu w kierunku 1,1000. Ruch ten miałby zająć Eurodolarowi najbliższy rok.

Podczas gdy analitycy spodziewają się w listopadzie podjęcia decyzji przez Fed o rozpoczęciu ograniczania zakupów obligacji, polityka EBC ma nadal być akomodacyjna. Danske uważa, że Rada Prezesów niechętnie pożegna się z narracją wskazującą na tymczasowy wzrost inflacji.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.

Sprawdź kurs euro do dolara (EUR/USD) na wykresie w czasie rzeczywistym:

Źródło: Tradingview.com

Ponadto, Danske Bank twierdzi, że na długoterminowe zmiany kursów walut w dużym stopniu wpływają cztery elementy strukturalne. Mowa tu o warunkach handlu, jednostkowych koszty pracy, globalnych przepływach kapitałowych oraz szerszych kwestiach bilansu płatniczego, w tym pozycjach inwestycyjnych netto.

Co więcej, bank uważa, że para walutowa EUR/USD jest nadal przewartościowana na obecnych poziomach, co ostatecznie doprowadzi do jej spadku.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: amrest akcje wykres | kurs korony islandzkiej nbp | kurs lotosu | wartość złotówki wykres | pkobp kurs | wykresy kryptowalut | notowania kruk |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here