Naga MarketsKurs EUR/USD utrzymuje się w okolicy poziomów odniesienia, przy 1,1725Na rynku akcji obserwujemy mieszane nastroje w oczekiwaniu na decyzję Fed ws. poziomu stóp procentowych oraz w związku z zamieszaniem wokół chińskiego dewelopera Evergrande. Na rynku towarowym nastroje są umiarkowanie pozytywne. Również na FX dominują waluty tradycyjnie bardziej ryzykowne.

Kurs EUR/USD bez większych zmian, wśród surowców wysoko utrzymuje się ropa naftowa

Evergrande poinformował obligatariuszy, że będzie w stanie uregulować część odsetkową należną w najbliższy czwartek. Nie jest jednak jasne co stanie się z częścią kapitałową.Rynek z zadowoleniem przyjął informację, a tuż po jej publikacji S&P500 wyraźnie odbiło. Handel kończył się jednak w mieszanych nastrojach. Na koniec dnia Dow Jones tracił 0,15 proc., a S&P500 zniżkował o 0,08 proc. Presji sprzedających oparł się Nasdaq100, którego notowania urosły o 0,22 proc.  

Do gry wracają inwestorzy z Chin, ale zamknięty jest parkiet w Hongkongu. Japoński Nikkei225 zniżkuje o 0,5 proc., podczas gdy Shanghai Composite rośnie o około 0,1 proc.

Na rynku walutowym w środę o poranku dominują waluty ryzykowne. Poprawa nastrojów na rynku surowców wspiera koronę norweską oraz dolara australijskiego. EUR/NOK oscyluje wokół 10,15, przy notowaniach AUD/USD na poziomie 0,7250.

EUR/USD utrzymuje się w okolicy poziomów odniesienia, przy 1,1725.

Wśród surowców wysoko utrzymuje się ropa naftowa, której cena w przypadku benchmarku WTI oscyluje wokół 71,4 USD za baryłkę. We wtorek Instytut API poinformował o spadku wielkości zapasów surowca o 6,1 mln baryłek.

Cena spot złota broni poziomów zdobytych we wtorek. Uncja kruszcu wyceniana jest na 1777 USD.

invest

Apetyt na ryzyko wzmaga się na rynku kryptowalut. Bitcoin zyskuje 2 proc., ale cena jednego tokena wciąż nie przekracza 42 tys. USD.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here