Naga MarketsKurs EUR/USD utrzymuje się przy 1,1740. CAD i NOK są najsłabszymi z segmentu G10Dobry rezultat sesji na Wall Street wspiera nastroje w obozie byków. Silniejszy dolar o poranku ciąży jednak rajdowi ryzyka. Po wyraźnej przecenie odbijają notowania złota, a pod presją ponownie znalazł się Bitcoin.

Kurs EUR/USD znajduje się dzisiaj blisko poziomu 1,1740

Czwartkowa sesja na Wall Street przebiegała pod dyktando byków, pomimo wyższych rentowności amerykańskiego długu. S&P500 rósł o 1,21 proc., a notowania Dow Jones zyskiwały 1,48 proc. O 1,04 proc. powyżej poziomów odniesienia dzień kończył Nasdaq100.W piątek rano rentowności 10-letnich papierów skarbowych USA oscylują wokół 1,4350.

Po dniu wolnym wystrzeliły notowania Nikkei225, który nadrabia zaległości i rośnie o 2 proc.

Notowania terminowe europejskich benchmarków nie dają jasnego obrazu otwarcia sesji na rynku kasowym.

Po przecenie, która sprowadziła cenę złota do poziomu 1740 USD za uncję kurs odbija i obecnie znajduje się w okolicy 1752 USD/oz.

Na rynku towarowym nieprzerwanie wysoko trzyma się ropa naftowa. Cena baryłki WTI oscyluje wokół 73,4 USD, przy cenie ropy Brent na poziomie 76,7 USD za baryłkę.

Słabiej radzą sobie jednak waluty surowcowe. CAD i NOK są najsłabszymi z segmentu G10.

invest

EUR/USD utrzymuje się przy 1,1740. Biały Dom poinformował agencje federalne, że te powinny być przygotowane na wypadek braku porozumienia odnośnie ustawy budżetowej.

Wciąż duża niepewność na rynkach ciąży ryzykownym aktywom. Bitcoin ponownie znalazł się pod presją sprzedających. Kurs oscyluje wokół 43,9 tys. USD za token.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania santander | giełda livechat | pkp cargo akcje kupno | notowanie funta | cena ropy | sytuacja na giełdzie | forex kursy walut |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here