Naga MarketsKurs EUR/USD utrzymuje się powyżej poziomów z czwartku. Słabość dolara w G10Dolar pozostaje pod presją w oczekiwaniu na wystąpienie szefa Fed Powella w Jackson Hole. Wall Street przerwało w czwartek serię wzrostów, a handel w Azji jest mocno szarpany. Na rynku towarowym umacnia się ropa naftowa, a ze słabszego dolara korzysta złoto.

Kurs EUR/USD znajduje się powyżej poziomu 1,1765

Zmienność na rynkach finansowych narasta w oczekiwaniu na wystąpienie Powella w trakcie sympozjum w Jackson Hole. Nieco odmienną niż dotychczas opinię wyraził R.Kaplan. W trakcie wystąpienia niejako odwrócił swoje słowa z początku tygodnia i uznał, że wariant Delta nie zmienia jego poglądu na konieczność zacieśniania monetarnego.Pomimo, iż w czwartek zanotowano ponad 187 tys. nowych zachorowań na COVID19 w USA, to krzywa zdaje się powoli wypłaszczać, co pozytywnie wpływa na nastroje na FX.

Wall Street przerywa jednak serię wzrostów zainicjowaną z początkiem bieżącego tygodnia. Dow Jones kończył w czwartek 0,54 proc. poniżej poziomów odniesienia, podczas gdy S&P500 zniżkował o 0,58 proc. Najsilniej w dół powędrował Nasdaq100, który kończył handel 0,64 proc. „pod kreską”.

Handel na rynkach azjatyckich jest mocno szarpany. Japoński Nikkei225 cofa się o 0,46 proc., przy notowaniach Hang Seng w okolicy poziomów odniesienia. Shanghai Composite zyskuje 0,2 proc.

Dolar pozostaje jedną z najsłabszych walut w segmencie G10, gdzie prym wiodą bezpieczne przystanie (frank i jen). EUR/USD utrzymuje się powyżej poziomów z czwartku (1,1765).

Notowania ropy WTI przełamują techniczny opór z poziomu 67,9 USD i umacniają się do 68,3 USD za baryłkę. W tym samym czasie wartość surowca spod znaku Brent rośnie do 71 USD za baryłkę.

Słabszy dolar sprzyja notowaniom złota. Uncja kruszcu wyceniana jest w piątek ponownie na około 1800 USD. Pewne wsparcie stanowić może również sytuacja w Afganistanie, gdyż złoto tradycyjnie uznawane jest za bezpieczną przystań w sytuacjach zagrożenia.

invest

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here