Naga MarketsKurs EUR/USD utrzyma się powyżej 1,20 - uważają ekonomiści ING Banku i Westpac Wydane w ostatnich dniach raporty analityczne ING Banku oraz australijskiego Westpac, wskazują że umocnienie dolara jest tylko chwilowa korektą. Nawet lepsze dane z amerykańskiej gospodarki oraz słabe tempo szczepień w Europie, nie powinny trwale zmienić trendu wzrostowego na EUR/USD.

  • Analitycy Westpac prognozują konsolidację na EUR/USD między 1,20 – 1,22
  • Mocniejsze wzrosty po przyspieszeniu tempa szczepień
  • ING Bank: FED zignoruje lepsze odczyty gospodarcze

Analitycy ING Banku wskazują, że ostatnie protokoły FOMC podtrzymały znaną politykę monetarną. Zgodnie z nią, bank centralny będzie ignorował wyższe odczyty inflacji i generalnie skupi się na szerszej perspektywie. Może to oznaczać, że najbliższe odczyty z gospodarki nie będą robiły na FED wrażenia. Trzeba mieć na uwadze, że będą one porównywane z zeszłorocznymi miesiącami z okresu wybuchu pandemii. Naturalne jest więc, że w ujęciu rok do roku, odczyty będą na wysokim poziomie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zdaniem analityków ING Banku, dobre dane będą tylko chwilowymi korektami, ale FED będzie uznawał je za niezbyt trwałe i wiarygodne w dłuższej perspektywie. To zważy na utrzymaniu polityki monetarnej, która nadal powinna niekorzystnie wpływać na siłę dolara.

„FED miał większe zaufanie do średniookresowych perspektyw opartych na postępach szczepień. Dopóki nie pojawią się wyraźniejsze oznaki, że FED jest gotowy zmienić skalę stymulacji, uważamy, że obecny wzrost dolara jest tylko korektą” – podano w uzasadnieniu.

Kurs EUR/USD między 1,20 a 1,22

Nieco mniej optymistycznie wyrażają się w najnowszym raporcie analitycy z Westpac. Ich zdaniem, umocnienie dolara także nie wyrządzi dużych szkód na EUR/USD, jednak na razie nie widzą oni podstaw aby kurs tej pary miał mocniej ruszyć do góry. Głównym problemem jest wolne tempo szczepień, co może oddalać spodziewane odbicie gospodarcze. Dopóki UE nie upora się z tym problemem, kurs EUR/USD powinien oscylować w rejonie 1,20 – 1,22.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje lotos cena | pgnige notowania | kurs dolara (usd) | eur usd | kurs gbp online |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here