Naga Marketsrabobank logoAnalitycy Rabobanku dostrzegają ryzyko, że wyprzedaż dolara amerykańskiego w ostatnim tygodniu jest silnie przesadzona i w ich ocenie nie jest to trwały impuls. Eksperci uważają, że może upłynąć jeszcze kilka miesięcy, zanim pojawią się mocne dowody na odwrócenie trendu na parze EUR/USD.


Zobacz również: Kurs EUR/USD powinien osiągnąć poziom 1,10 w najbliższych miesiącach – Rabobank

Dolar zbyt silnie wyprzedawany – Rabobank

Od pewnego czasu niezmiennie uważamy, że kurs EUR/USD ma potencjał do odreagowania od dwuletnich minimów z poziomu 1,10. Fakt, że istnieje zwiększone prawdopodobieństwo obniżki stóp procentowych przez Fed w tym lub przyszłym roku zwiększa ryzyko, że trend wzrostowy na dolarze zbliża się ku końcowi – napisano w raporcie.

jenga ryzykoAnalitycy wskazują ponadto, że rosnące obawy i ryzyko spowolnienia globalnego wzrostu prawdopodobnie uniemożliwią silny exodus ze względnie bezpiecznych amerykańskich aktywów z powrotem do bardziej ryzykownych rynków. Te czynniki sugerują, że ostatnia wyprzedaż dolara może być przesadzona i może upłynąć kilka miesięcy, zanim pojawią się bardziej przekonujące dowody na to, że trend spadkowy na parze EUR/USD odwrócił się trwale.

Biorąc pod uwagę nasz długotrwały pogląd, że zmiana trendu na EUR/USD nastąpi dopiero w 2020 r., przedstawiamy nasze prognozy. Nasza 6-miesięczna prognoza dla EUR/USD wynosi teraz 1,12, a 12-miesięczna EUR/USD wynosi 1,15 (rewizja z 1,12). Nadal widzimy ryzyko kolejnego impulsu spadkowego na „edku” w perspektywie od 1 do 3 miesięcy od obecnych poziomów – dodano.

kurs euro do dolara w poniedzialek 10 czerwca 2019

Niedawny odczyt inflacji konsumenckiej w strefie euro negatywnie zaskoczył oczekiwania inwestorów. Jednak przede wszystkim taki odczyt oznacza rosnącą presję na Europejskim Banku Centralnym, który najprawdopodobniej będzie zmuszony uruchomić dodatkowe stymulanty fiskalne, aby uchronić region przed recesją. To z kolei mogłoby przełożyć się na deprecjację europejskiej waluty.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here