Naga MarketsKurs EUR/USD testował dzisiaj wsparcie przy 1,1750. Sprzedaż napędza dolaraDane o sprzedaży detalicznej za sierpień zaskoczyły wyraźnie na plus – zamiast spodziewanego spadku o 1,0 proc. m/m odnotowano wzrost o 0,7 m/m, a po odliczeniu samochodów wyniósł on 1,8 proc. m/m, a samochodów i paliw aż 2,0 proc. m/m.

Kurs EUR/USD testował poziom 1,1750 podczas dzisiejszej sesji

Opublikowany o tej samej porze indeks Philly FED skoczył we wrześniu do 30,7 pkt. z 19,4 pkt. w sierpniu, co również jest pozytywnym zaskoczeniem. Dane pokazują, że czwarta fala pandemii w USA w zasadzie nie ma wpływu na tempo ożywienia gospodarki, co nieco przeczy stawianym wcześniej tezom o jej możliwym nieznacznym wyhamowaniu w II półroczu b.r.To sprawia, że kwestia decyzji FED dotyczącej taperingu pozostaje otwarta – wprawdzie istnieje nieznaczne ryzyko, że dojdzie do tego już 22 września, ale dość realnym scenariuszem staje się początek listopada i być może w komunikacie FED znajdziemy „jastrzębie” akcenty podbijające ten wątek.

Wykres dzienny FUS500
Wykres dzienny FUS500

Reakcja rynku akcji na te dane to wyprzedaż, co doprowadziło do wymazania wczorajszego ruchu. Zmienność na indeksach wyraźnie wzrosła i niewykluczone, że tak będzie przez najbliższe dni.

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD

Z kolei dolar zyskuje na szerokim rynku, gdyż rynek zaczyna podbijać stawkę przed FED. W przypadku EURUSD doszło do przetestowania wsparcia przy 1,1750.

Wykres dzienny USDNOK
Wykres dzienny USDNOK

Najgorzej wypada niedawny lider, czyli korona norweska. Posiedzenie Norges Banku wypada w przyszłym tygodniu dzień po FED, którego rynek zdaje się teraz bardziej obawiać.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs akcji lotos | rubel kurs | kurs euro | dino notowania | dax prognozy | notowania bitcoin | wirtualna polska kurs |

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here