Naga MarketsKurs EUR/USD szybko spadnie do 1,15 - uważają eksperci Credit Suisse oraz RabobankuW tygodniu pojawiły się dwie nowe aktualizacje analiz dla EUR/USD ze strony banków inwestycyjnych. Obydwa opracowania sugerują dalszy spadek notowań w dłuższej perspektywie. Poniżej krótkie streszczenie raportów analitycznych Credit Suisse oraz Rabobanku.

Ekonomiści z Credit Suisse sugerują, że rynek EUR/USD jest obecnie nieco wyprzedany i może pojawiać się okazja do odbicia. Generalnie jednak, ze względu na globalny sentyment, a także sporą rozbieżność w polityce FED i EBC, każde podbicie EUR/USD warto rozpatrywać w kategorii okazji do zajęcia pozycji krótkiej.Zdaniem ekspertów z Credit Suisse, wzrost kursu do okolic 1,1650 może być doskonałą okazją do sprzedaży. W nieco dłuższym terminie prognozują oni spadek notowań nawet w okolice 1,1493-95 – kluczowe maksimum z marca 2020 r. i 50% zniesienia rajdu od dołka z 2020 roku. Dopiero w tym rejonie można liczyć na nieco trwalsze odbicie EUR/USD.

EBC, Chiny i polityka uderzą w siłę euro

Z kolei eksperci Rabobanku wskazują, że pomimo silnego odbicia gospodarczego w III kwartale w Strefie Euro, wciąż mamy sporo ryzyk, które zniechęcają EBC do normalizacji polityki monetarnej, a to szkodzi kursowi euro. Również eksperci Rabobanku uważają, że podbicia kursu EUR/USD warto wykorzystywać do zajmowania pozycji krótkich.

W średnim terminie ustawili oni cel dla notowań przy 1,15. Wyższe ceny gazu, zakłócenia łańcucha dostaw i spowolnienie wzrostu w Chinach stanowią przeszkody dla silniejszego wzrostu gospodarczego i uderzają w kurs euro. W dodatku koniec ery Angeli Merkel może oznaczać znaczącą zmianę w polityce europejskiej. Już za rok mamy też wybory prezydenckie we Francji.

eurusd

Autor poleca również:

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here