Naga MarketsKurs EUR/USD systematycznie spada od kilku dni i jest już poniżej 1,1600Kurs głównej pary walutowej EUR/USD zdaje się systematycznie spadać od kilku dni, aby w rezultacie znaleźć się poniżej poziomu 1,1600 USD za EUR. Siłę dolara można także zaobserwować przez pryzmat jego indeksu, który znalazł się na najwyższym poziomie od prawie roku.

Kurs EUR/USD odnotowuje kolejne spadki

Wydaje się, że ostatnie umocnienie USD ma związek z oczekiwaniami, że Rezerwa Federalna będzie zmniejszać program skupu aktywów od listopada i rozpocznie podwyżki stóp procentowych w przyszłym roku.Do umocnienia amerykańskiej waluty mogły przyczynić się również rosnące rentowności obligacji. Według ostatnich danych, gospodarka USA rozwijała się w II kwartale w tempie 6,7 proc., czyli nieco powyżej wcześniejszych szacunków na poziomie 6,6 proc.

Tymczasem pojawiają się kolejne sygnały, że ożywienie gospodarcze w Chinach spowalnia. Kłopoty Evergrande wskazują na problemy strukturalne w sektorze nieruchomości, podczas gdy sektor produkcyjny pozostaje pod presją w związku z epidemiami wariantu delta, wyższymi kosztami materiałów, wąskimi gardłami produkcyjnymi, a ostatnio także racjonowaniem energii elektrycznej. To wszystko może również prowadzić kapitał do USD, jako potencjalnej bezpiecznej przystani.

Ropa kupowana za wszelką cenę

Kontrakty terminowe na ropę WTI kosztowały w piątek około 75 USD za baryłkę. Były blisko trzyletniego maksimum na poziomie 76,67 USD i na dobrej drodze do szóstego z rzędu tygodnia zwyżek. Może to się wiązać z faktem, że Pekin nakazał chińskim państwowym firmom energetycznym zabezpieczenie dostaw na nadchodzący sezon zimowy za wszelką cenę.

We wrześniu amerykańska lekka ropa podrożała o 9 proc., najwięcej od czerwca, ponieważ OPEC przewiduje, że popyt przewyższy podaż o 1,2 mln baryłek dziennie w październiku i o 0,9 mln baryłek w listopadzie.

Inwestorzy skupiają się teraz na przyszłotygodniowym spotkaniu OPEC+, a rynki oczekują, że główni producenci utrzymają pakt o zwiększeniu produkcji o 400 tys. baryłek dziennie w listopadzie.

Wrzesień najgorszym miesiącem na Wall Street od marca 2020

W ostatnim dniu notowań III kwartału Down Jones spadł o ponad 500 punktów, S&P stracił ponad 1 proc., a Nasdaq 0,4 proc. Wydaje się, że we wrześniu ceny akcji na Wall Street ucierpiały z powodu inflacji i problemów z łańcuchem dostaw, a S&P 500 spadł o ponad 4 proc., najwięcej od marca 2020 r. Zarówno Dow Jones, jak i Nasdaq odnotowały najgorszy miesiąc w tym roku. W III kwartale S&P i Nasdaq odnotowały skromne zyski, podczas gdy Dow Jones zanotował ujemną stopę zwrotu.

invest

W czwartek zarówno Senat, jak i Izba uchwaliły ustawę o dodatkowych środkach, która pozwoli na funkcjonowanie rządu do 3 grudnia.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs euro on line | btc | prognoza btc | giełda lotos | akcje ccc | biomed lublin kurs akcji | aktualny kurs dolar lew |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here