Naga MarketsKurs euro do dolara (EUR/USD) z krótkoterminową spadkową prognoza MUFGKurs euro do dolara (EUR/USD) utrzymuje się w trendzie spadkowym i notowany jest wyraźnie poniżej 1,16 dol. Jak twierdzą analitycy MUFG, możliwa jest dalsza przecena notowań pary, ale po I kw. 2022 r. może nastąpić odwrócenie trendu na wzrostowy. Wszystko zależy jednak od relacji polityk EBC/Fed.

Euro pod presją gołębiego EBC zdaniem MUFG

Kurs euro do dolara mogą czekać dalsze spadki według analityków MUFG. Choć to EBC rozpoczął zwolnienie tempa luzowania ilościowego, to oficjalnie zarówno Fed jak i EBC jeszcze taperingu nie rozpoczęły.EBC na wrześniowym spotkaniu zasygnalizował zwolnienie tempa zakupów obligacji w ramach programu luzowania ilościowego PEPP względem tego jak wyglądało to w dwóch poprzednich kwartałach, jednak Christine Lagarde zaznaczyła, że nie jest to równoznaczne z taperingiem (a raczej z rekalibracją). – stwierdzili analitycy MUFG.

Plus500

Dane z ostatniego tygodnia poprzedniego miesiąca pokazały, że skup aktywów faktycznie tymczasowo zwolnił w okresie letnim. Przez ostatnie 9 tygodni, wyniosły one z uwzględnieniem 12-tygodniowej średniej kroczącej 17,5 mld euro względem wcześniejszych 19,6 mld euro. – dodali.

W rynkowych kuluarach pojawia się coraz więcej głosów o możliwej podwyżce stóp procentowych przez amerykański bank centralny już w 2022 roku.

Zobacz również: Kurs AUD/USD w kierunku 0,72 dol. – spadkowa prognoza ING FX

Wrześniowy „dot plot” wskazywał na 50% szansę podwyżki stóp procentowych w przyszłym roku, a początek taperingu raczej w listopadzie niż grudniu czy styczniu 2021 roku, co spowodowało wzrost rentowności amerykańskich długoterminowych obligacji skarbowych i wywołało pewne odseparowanie od tej krótkoterminowych. – zauważyli eksperci z MUFG.

Podkreślili także, że pozostawanie EBC wyraźnie z tyłu wobec innych banków centralnych (oprócz tylko Japonii) sprawia, że euro znajduje się pod istotną presją. Do tego dochodzą jeszcze problemy z rosnącymi cenami energii, co może sprawić, że pozytywne oczekiwania co do odbudowy gospodarczej w Europie straciły nieco siły.

invest

Choć obniżyliśmy nasze prognozy dla EUR, to oczekiwane przez nas poziomy dla EUR/USD przewidują raczej ograniczony spadek notowań. Podłoże makroekonomiczne pozostaje raczej względnie pozytywne, a poziom zaszczepienia ludności jest wyższy niż w innych regionach świata. Program stymulacji fiskalnej już trwa i będzie sporym wsparciem m.in. dla Włoch, które skorzystały z maksymalnej możliwej ilości środków. – zwrócili uwagę przedstawiciele banku inwestycyjnego.

Kurs euro do dolara (EUR/USD) z krótkoterminową spadkową prognoza MUFG
Kurs EUR/USD. Źródło: tradingview.com

Zdaniem analityków MUFG, kurs euro do dolara czeka deprecjacja w kierunku 1,15 dol. na koniec tego roku, która powinna zostać rozszerzona do 1,14 dol. w końcówce I kw. 2022 r.

Potem nastąpić może odwrócenie trendu spadkowego i wybicie do 1,16 dol. w połowie 2022 roku, a potem nawet do 1,18 dol. w III kw. 2022 r.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena akcji orlen | giełda pzu | pekao kurs akcji | notowania wp | pge akcje wykres | komentarz giełdowy |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here