Naga Markets

Kurs EUR/USD spadnie do 0,97 do końca roku, prognozuje bank Nordea Analitycy banku Nordea spodziewają się, że w perspektywie kolejnych miesięcy, utrzymany zostanie trend spadkowy na EUR/USD. Ich zdaniem, parą wstrząsać będą tylko gwałtowne korekty, zwłaszcza pod poziomem parytetu, jednak nie zachwieją one głównym trendem, który oparty jest na silnych fundamentach. Do końca bieżącego roku, zdaniem ekonomistów banku, kurs EUR/USD sięgnie okoli 0,97.

Trend spadkowy na euro utrzyma się

Zdaniem analityków, zimą coraz bardziej prawdopodobna jest recesja w strefie euro. Problem ten nasilą braki dostaw gazu oraz rosnąca inflacja. Zdaniem ekonomistów, końcówka roku może być bardzo zła dla Europy i kursu euro.Invest.Cinkciarz.pl oferuje dostęp do ponad 5000+ instrumentów i najniższe spready walutowe w swojej historii. Wszystko z jednego prostego konta Smart:

SPRAWDŹ SZEROKĄ OFERTĘ INVEST.CINKCIARZ.PL

Podobne opinie w najnowszym raporcie głosi także bank ING. Ekonomiści sugerują, że po wypowiedziach prezesa FOMC Jerome’a Powella na dorocznym sympozjum Jackson Hole, kurs EUR/USD będzie kierował się powoli w stronę 0,99.

eurusd

„Trwające krótkoterminowe niedowartościowanie EUR/USD jest dość znaczne (około 5%), ale zmniejszenie premii za ryzyko wydaje się mało prawdopodobne, biorąc pod uwagę główne zagrożenia dla perspektyw gospodarczych strefy euro w okresie zimowym” – kończą analitycy.

Autor poleca również:

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułCena złota powraca do minimów po danych o inflacji w USA
Następny artykułBitcoin powstrzymuje spadki przy 20 000 USD
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here