Naga Markets

Kurs EUR/USD spadnie do 0,96 w pierwszym kwartale 2023 roku - prognozują eksperci z Wells Fargo Notowania głównej pary walutowej EUR/USD wzrosły podczas ostatniego posiedzenia FED. Mimo iż doszło do kolejnej podwyżki stóp procentowych o 75 punktów bazowych, nie wywołało to aprecjacji dolara. Taki scenariusz był bowiem już wcześniej zdyskontowany. Zaskoczeniem byłaby jedynie wyższa podwyżka. Generalnie, prezes FED puścił oko w pewnych sprawach do inwestorów, czym zapewnił przynajmniej przerwę w trybie risk off. Mimo tego, euro tylko nieznacznie odrabia straty do dolara.

Po wakacjach powrót do trendu spadkowego

Może to wskazywać na fatalny sentyment do europejskiej waluty. Wynika to z kilku kwestii. Po pierwsze bliskości wojny i problemów z zaopatrzeniem w gaz. Po drugie, z mało jastrzębiej polityki EBC, który choćby z powodu mocno zadłużonego południa kontynentu, nie jest w stanie reagować na inflację tak jak robi to FED.Invest.Cinkciarz.pl oferuje dostęp do ponad 5000+ instrumentów i najniższe spready walutowe w swojej historii. Wszystko z jednego prostego konta Smart:

SPRAWDŹ SZEROKĄ OFERTĘ INVEST.CINKCIARZ.PL

Analitycy z Wells Fargo w najnowszej prognozie nadal widzą silniejszego dolara w stosunku do większości walut obcych do początku 2023 roku. Szukają słabszego euro niż wcześniej, a obecnie oczekuje się, że gospodarka regionu pogrąży się w recesji. Przewidują, że para EUR/USD osiągnie 0,96 w pierwszym kwartale przyszłego roku i powróci powyżej parytetu do czwartego kwartału 2023 roku.

„W nadchodzących miesiącach i kwartałach będziemy bacznie obserwować dalsze sygnały, że szczyt inflacji i szczytowe stopy procentowe są coraz bliżej. Stopy polityki banku centralnego i zmiany oczekiwań dotyczących stóp procentowych są ważnymi czynnikami, które bierzemy pod uwagę przy konstruowaniu naszego poglądu na dolara amerykańskiego. Uważamy, że w krótkim terminie warunki rynkowe nadal sprzyjają silniejszemu dolarowi i podtrzymujemy naszą opinię na temat umiarkowanej siły dolara do końca tego roku” – uważają eksperci biura.

Autor poleca również:

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here