Naga MarketsKurs EUR/USD spada poniżej 1,18. Dzisiaj kluczowe będą dane z USATo jak zachowują się konsumenci, oraz na ile zmieniają swoje przyzwyczajenia pod wpływem nieoczekiwanych czynników, jest kluczowe dla wszystkich. Pandemia COVID zmieniła wiele, jak chociażby przesuwając ruch w stronę sektora e-commerce, co w pewnym sensie zamortyzowało wpływ społecznych restrykcji. Obecna czwarta fala jest jednak inna – wysoki odsetek osób zaszczepionych względem ogółu sprawił, że decydenci nie podjęli decyzji o przywracaniu obostrzeń.

Kurs EUR/USD odnotował spadek podczas dzisiejszej sesji

Teoretycznie, zatem dzisiejsze dane o sprzedaży detalicznej w sierpniu nie powinny nadmiernie rozczarować. Szacunki zakładają jej spadek o 1 proc. m/m względem lipca, oraz o 0,2 proc. m/m po wyłączeniu samochodów. Dzisiejsze odczyty przykują uwagę decydentów z FED, chociaż nie oczekujmy oficjalnych komentarzy – obowiązuje już cisza medialna przed posiedzeniem zaplanowanym na 22 września – chyba, że ze strony wpływowych w amerykańskich mediach analityków. Jeżeli rynku uznają dzisiejsze dane za niezłe, to można spodziewać się nasilenia „jastrzębich” spekulacji.Notowania EURUSD spadają dzisiaj poniżej 1,18 potwierdzając tym samym scenariusz zakładający ruch na południe w impulsie rozpoczętym 3 września. Dzisiaj kluczowe będą dane z USA, które poznamy o godz. 14:30 (indeks Philly FED, sprzedaż detaliczna, cotygodniowe bezrobocie), które mogą podkręcić oczekiwania rynków, co do posiedzenia FED w przyszłą środę – jeżeli pokażą, że gospodarka nie ma większych problemów wynikających z IV fali pandemii.

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD

Analiza techniczna sugeruje, że po ponownym zejściu poniżej 1,18 mamy szanse kierować się w stronę wsparć 1,1775 i dalej 1,1750, a nawet próbować je naruszyć.

Kurs USD/JPY – próba ratowania sytuacji?

Wczoraj notowania USDJPY wyraźnie wybiły się dołem z kilkutygodniowej konsolidacji 109,55-110,30, co mogło być pewnym zaskoczeniem. Ruch ten tłumaczyły jednak spadki rentowności amerykańskich obligacji, które miały miejsce po publikacji nieco niższej inflacji CPI w sierpniu, oraz późniejszym pogorszeniem się nastrojów na Wall Street (przesunięcie środków w stronę bezpieczniejszego długu). Wczoraj wspomniane rentowności próbowały już odreagować i powróciliśmy ponad poziom 1,30 proc. dla papierów 10-letnich. To zatrzymało też przecenę USDJPY, chociaż kurs nie powrócił do wnętrza wspomnianej wcześniej konsolidacji 109,55-110,30.

Wykres dzienny USDJPY
Wykres dzienny USDJPY

Technicznie ruch powrotny do 109,55 jest nadal możliwy, chociaż trudno ocenić na ile rynek pójdzie wyżej. Wiele będzie zależeć od zachowania się rentowności amerykańskich obligacji przed posiedzeniem FED w środę. Ale i też ryzyko wyłamania się dołem przez wsparcie 108,70-109,05 wydaje się być niewielkie.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: lpp giełda | pkn orlen notowania | kruk akcje wykres | eur/usd | giełda kernel | wykresy kryptowalut | enea kurs |

investChcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here