Naga Markets

Dolar odzyskuje inicjatywę

Handel na Wall Street w czwartek przebiegał pod dyktando sprzedających. Dow Jones stracił 0,25 proc., a indeks S&P500 zniżkował o 0,30 proc. Najłagodniejszą korektę zaliczył Nasdaq100, który zniżkował o 0,16 proc.

Handel w Japonii pozostaje zamknięty, jednak nastroje w Azji są nieco lepsze, aniżeli w USA. Hang Seng dodaje 1,24 proc., podczas gdy Shaghai Composite zyskuje 0,4 proc.Dla wielu giełd czwartek był ostatnim dniem handlowym, w związku z czym kursy zamknięcia są jednocześnie kursami zamknięcia roku.

Na rynku walutowym dolar odzyskuje inicjatywę, choć w umiarkowanym stopniu i przy niskiej płynności. EUR/USD spada do 1,1310, a GBP/USD utrzymuje się przy poziomach odniesienia.

Umiarkowanie dobrze radzą sobie waluty z Antypodów, w tym AUD/USD w okolicy 0,7258.

Imponującą zwyżkę zaliczyło złoto, którego notowania urosły w czwartek do około 1815 USD za uncję. W piątek ruch jest kontynuowany, a cena uncji kruszcu opiewa na około 1818 USD.

Na rynku towarowym dobrze radzi sobie jeszcze ropa naftowa, a gorzej gaz naturalny, którego cena spadła do 3,60 USD za mln btu.

Cena ropy naftowej w wariancie WTI dobiła ponownie do ważnego oporu osiągając wartość 76,9 USD za baryłkę. W tym samym czasie cena baryłki Brent opiewa na około 79,5 USD.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here