Naga Markets



Kurs EUR/USD sięga ponad 1,1290Wczorajsza sesja na globalnych rynkach finansowych była pełna emocji, głównie tych pozytywnych. Na plus zaskoczyły liczne odczyty danych makroekonomicznych, w tym głównie tych dotyczących aktywności przemysłowej. Dla inwestorów ważne były zwłaszcza dobre odczyty indeksów PMI w przypadku największych światowych gospodarek, w tym USA, Chin, Niemiec czy Francji.

Obiecujące wyniki testów szczepionki. Obniżony poziom awersji do ryzyka

Dodatkowo, pojawiły się nadzieje na stworzenie skutecznej szczepionki na Covid-19. Szczepionka opracowywana przez niemiecką firmę BioNTech oraz amerykańskiego giganta, spółkę Pfizer, przyniosła pierwsze obiecujące wyniki testów na organizmie ludzkim.

Powyższe informacje przyczyniły się do obniżenia poziomu awersji do ryzyka wśród globalnych inwestorów. To zaszkodziło m.in. notowaniom amerykańskiego dolara, który jest uważany za jedną z najpopularniejszych bezpiecznych przystani na rynkach finansowych.

W rezultacie, notowania indeksu amerykańskiego dolara zakończyły wczorajszą sesję na minusie, a dzisiaj kontynuują zniżkę. Analogicznie wygląda sytuacja na wykresie eurodolara – wczoraj notowania tej pary walutowej odbiły się w górę, a dzisiaj rano strona popytowa już wyraźnie przeważa, zaś kurs EUR/USD sięga już ponad 1,1290.

Notowania EUR/USD – dane dzienne

Autor poleca również:



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here