Naga Markets

Kurs EUR/USD schodzi poniżej dołka przy 1,1056. Dolar kolejny dzień się umacniaDolar jest nieco mocniejszy, ale zmiany nie są duże. Od rana zmienność zgasła, co może sugerować, że rynki czekają na dalsze informacje (w tym te z konfliktu na Ukrainie). Dostaliśmy dobre dane nt. cotygodniowego bezrobocia w USA (spadek wniosków o zasiłki do 215 tys. (oczekiwano 225 tys.), ale słabo wypadł odczyt ISM dla usług (spadek w lutym do 56,5 pkt. z 59,9 pkt., a subwskaźnik zatrudnienia zszedł poniżej 50 pkt.).

Kurs dolara wciąż się umacnia

Jutrzejsze dane Departamentu Pracy mogą być, zatem o tyle istotne, gdyż pokażą, na ile FED może w ogóle myśleć o podwyżkach rzędu 50 pkt., jeżeli wymagałaby tego sytuacja (rekordowo wysoka inflacja). Na razie jednak konsensus to 25 p.b. i jest to uwzględnione w wycenach (przed posiedzeniem 16 marca).Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD

Po godzinie 18:00 notowania EURUSD zagościły poniżej wczorajszego dołka przy 1,1056, nie widać chęci powrotu ponad 1,11.

Wykres dzienny EURCHF
Wykres dzienny EURCHF

Dla EURUSD ciekawym przypadkiem może być też EURCHF, gdyż ewentualne działania SNB na rynku szybko zaznaczyłyby się też na EURUSD (podbicie euro na pozostałych crossach). Na razie jednak decydenci z Narodowego Banku Szwajcarii milczą.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here