Naga Markets

Kurs EUR/USD próbuje powrócić ponad parytetPo spadku z wtorku, odbicie EUR/USD jest słabe. Wspólna waluta nie skorzystała zbytnio na komentarzach Lane’a i Holzmann’a z ECB, które można uznać za lekko “jastrzębie”. Mamy, zatem taką sytuację, że podwyżka stóp w październiku o 75 punktów bazowych “gdzieś tam” jest na stole, ale rynek ma obawy, czy powinien rozgrywać ten temat, jako mocny argument za euro.

Kurs EUR/USD – słabe odbicie

Zwłaszcza, że na dłuższym dystansie ECB szybko odpadłby w konkurencji z FED, chociażby przez problemy Włoch, które dopiero mogą zacząć się pojawiać (warto będzie obserwować zachowanie się tamtejszych obligacji na jesieni w kontekście wyborów parlamentarnych z 25 września, ale nie tylko).Retoryka FED jest tymczasem jasna i nadal stawka jest podbijana – jeżeli rynek zacznie się przekonywać, ze cykl podwyżek nie zostanie zatrzymany w grudniu, to dolar może mocno zyskać.

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD

Technicznie odbicie EUR/USD jest słabe, nie widać sił na powrót powyżej parytetu. Tym samym rosną szanse na scenariusz zejścia poniżej 0,99 i sprawdzenia tegorocznego minimum przy 0,9863 jeszcze przed przyszłotygodniowym posiedzeniem FED (21.09).

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin notowania | bitcoina | giełda polenergia | kruk giełda | notowania kryptowalut | develia kurs akcji | kursy kryptowalut prognozy |

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułAustralia: jastrzębi bank centralny może nie wystarczyć, by wesprzeć AUD/USD
Następny artykułKurs USD/JPY – BOJ blefuje?
Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska S.A. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy (choć z przerwami) od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. W DM BOŚ publikuje cykliczne raporty dotyczące sytuacji rynkowej (m.in. Tygodnik FX), prowadzi też cotygodniowe, poniedziałkowe webinary dla klientów biura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here