Naga MarketsKurs EUR/USD próbuje podjąć próbę podbicia. EBC nie zmienił układu rynkowegoWczorajsze posiedzenie EBC chwilowo podbiło aktywność na głównych parach FX. Trudno jednak powiedzieć, iż wczorajsze decyzje były zaskakujące lub rynek nie oczekiwał ich wcześniej. EBC EBC zadecydował, że nieco ograniczy zakupy aktywów w przyszłym kwartale, robiąc krok w kierunku odejścia od nadzwyczajnego wsparcia wprowadzonego na czas pandemii COVID-19.

Kurs EUR/USD – wykresy sugerują istotniejszą strefę oporu już przy 1,18878

ECB będzie w kolejnych trzech miesiącach dokonywał zakupów w ramach nadzwyczajnego programu zakupów aktywów w czasie pandemii (PEPP) wartego 1,85 biliona euro w tempie umiarkowanie niższym niż 80 miliardów euro miesięcznie obowiązujące w poprzednich dwóch kwartałach. Lagarde sugerowała iż nie jest to ograniczenie wsparcia a jego rekalibracja. Ponadto EGC podwyższy nieco prognozy dot. wzrostu i inflacji.Bank prognozuje obecnie, że Produkt Krajowy Brutto (PKB) strefy euro wzrośnie w 2021 roku o 5% wobec 4,6% prognozowanych w czerwcu. Prognoza inflacji HICP na 2021 rok została podniesiona do 2,2% z 1,9% prognozowanych w czerwcu, a na 2022 rok do 1,7% z 1,5%. W 2023 roku ECB oczekuje inflacji na poziomie 1,5%.

Notowania EURUSD
Notowania EURUSD

Z rynkowego punktu widzenia wydaje się, iż eurodolar próbuje podjąć próbę podbicia, jednak wykresy sugerują istotniejszą strefę oporu już przy 1,18878 USD.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: sp500 wykres | kurs zł | akcje eurocash | kurs pko | dino akcje | pgnig giełda | neuca akcje wykres |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here