Naga Marketsbanknoty euro i dolarWedług analityków z Rabobanku para EUR/USD ostatnio notowała wąski zakres cenowy, ale tendencja w tym roku pozostaje pro-spadkowa. Eksperci uważają, że euro nadal jest podatne na pogorszenie się fundamentów strefy, podczas gdy dolar jest wspierany przez wyższe przepływy wynikające z bezpiecznej przystani.


Zobacz również: Problemy w strefie euro. Kurs funta kierowany przez politykę – komentują duże banki

Fundamenty wspierają dolara, a ciążą na euro

Analitycy wskazują, iż pomimo globalnej ekonomicznej i politycznej niepewności, europejska waluta utrzymała wąski przedział handlowy, pozbawiony sił do wybicia w jakimś kierunku. Jednocześnie zauważają, że presja dla kursu EUR/USD pozostaje w dół.

Uważamy, że para EUR/USD osiągnie obszar 1,10 w perspektywie 3-miesięcznej, przy czym dolar amerykański skorzysta z napływu kapitału pełniąc rolę bezpiecznej przystani pomimo rynkowych spekulacji, że Fed może przygotować się na obniżkę stóp w niedalekiej przyszłości – napisano w raporcie.

Eksperci przypominają, że w ostatnich tygodniach ubiegłego roku rynek zaczął patrzeć w przyszłość dyskontując mniej jastrzębi Fed. Niedawno odwrócenie krzywej dochodowości w USA wznowiło spekulacje, że Fed może obniżyć stopy potencjalnie do końca tego roku, starając się złagodzić skutki potencjalnej recesji w 2020 roku.

Jednocześnie indeks dolara (DXY) utrzymuje tendencję wzrostową od początku 2018 r. Dolar działa jako bezpieczna przystań dla wielu inwestorów, ponieważ fundamenty w innych regionach świata pogarszają się, a apetyt na ryzyko zmniejsza się. Z kolei euro pozostaje podatne na pogorszenie danych makroekonomicznych z gospodarek strefy.

Podczas gdy widzimy, że USD może być nieco słabszy niż JPY w nadchodzących miesiącach to jednocześnie spodziewamy się, że dolar pozostanie silniejszy w stosunku do reszty walut koszyka G8. W związku z tym prognozujemy, że kurs EUR/USD spadnie do poziomu 1,10 w nadchodzących miesiącach, zanim powróci do trendu wzrostowego w 2020 r. z powodu obniżek stóp w USA – podsumowano.

Zobacz również: Jen traci status bezpiecznej przystani na Forex? Kurs dolara i wojna handlowa

kurs euro do dolara w poniedzialek 3 6 19
Prognoza analityków Rabobanku dla kursu EUR/USD


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here