Naga MarketsKurs EUR/USD pod lokalnym oporem. Oczekiwania wobec FED i EBC wyznaczą kierunek Notowania głównej pary walutowej EUR/USD od początku listopada czyli od amerykańskich wyborów, mają za sobą okres wzrostów. Ruch ten jest całkiem spory jak na typowy swing, jednak nie przekracza zakres trwającego od sierpnia trendu bocznego. Wydaje się, że przed grudniowymi posiedzeniami banków centralnych Strefy Euro i USA, trudno będzie o zmianę tego trendu.

  • Kurs EUR/USD utknął pod lokalnym oporem
  • Na tym poziomie EBC dawał do zrozumienia, że euro jest zbyt drogie
  • Zbliża się posiedzenie EBC z zapowiadanymi działaniami
  • Tydzień później o stopach procentowych zadecyduje FED

Co jednak z kursem w krótkim terminie? Wydaje się, że kluczowe znaczenie mogą mieć oczekiwania wobec działań jakie mają podjąć oba banki centralne, a także kolejność. Jako pierwszy, decyzję podejmie EBC na posiedzeniu 10 grudnia. Tu nie powinno być zaskoczenia, bowiem na poprzednim posiedzenie bank zasugerował, że w grudniu będzie zmuszony, w obliczu licznych lockdownów w Europie, podjąć kolejne kroki.

Najpierw wycena działań EBC – EUR/USD odbije od oporu?

Zaskoczyć może jedynie ich skala i rodzaj. Amerykański FED zadecyduje 16 grudnia, a więc tydzień później. Teoretycznie więc, rynek najpierw powinien zacząć wyceniać decyzję EBC, a więc grać na osłabienie europejskiej waluty.

eurusd
Notowania EUR/USD na wykresie dziennym.

To co może łagodzić słabość euro w najbliższym tygodniu to święto dziękczynienia w USA. Sugeruje się, że będzie to szczyt sanitarnych obostrzeń, gdyż władze będą chciały ograniczyć przemieszczanie się ludności w długim weekendzie. W dłuższej perspektywie, im mocniejsze ograniczenia i gorsze z tego powodu wyniki gospodarcze, tym także większa presja na FED. Wydaje się więc, że panuje pewna równowaga w oczekiwaniach, jednak bliższe posiedzenie EBC, powinno sprawić, że na EUR/USD dojdzie do technicznej korekty.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here