Naga MarketsKurs EUR/USD oscyluje wokół 1,1722. Euro pozostaje stabilne na szerokim rynkuNa starcie nowego tygodnia widoczna jest relatywna słabość dolara, przy niewielkiej zmienności na rynku akcji. Wybory do Bundestagu nie wpłynęły istotnie na rajd ryzyka. Silne pozostają surowce, szczególnie ropa naftowa. Po srogiej przecenie odbijają ceny kryptowalut.

Kurs EUR/USD stabilny, na rynku towarowym wyraźnie drożeje ropa naftowa

W wyborach do niemieckiego Bundestagu trudno wyłonić jednoznacznego zwycięzcę, co jest odbierane jako sukces socjaldemokratycznej partii SPD, która dotychczas stale przegrywała z chadecką CDU/CSU. Najbliższe tygodnie upłyną pod znakiem formowania nowej koalicji, co może podsycać niepewność. Najprawdopodobniej koalicji przewodzić będzie SPD.Na FX euro pozostaje jednak stabilne. EUR/USD oscylują wokół 1,1722, przy EUR/GBP na poziomie 0,8570. Nastroje rynkowe są relatywnie dobre, co uwidacznia się m.in. w wycenie bardziej ryzykownych AUD, czy NZD.

Na rynku towarowym wyraźnie drożeje ropa naftowa, co jest pokłosiem szalejących cen energii na rynkach światowych. Baryłka WTI w poniedziałek rano wyceniana jest na około 75 USD, przy cenie ropy Brent na poziomie 78,1 USD za baryłkę.

Cena spot złota odbija dzięki słabszemu dolarowi. Uncja kruszcu wyceniana jest w poniedziałek na 1760 USD.

Wyraźnie zyskują również główne kryptowaluty, które przed weekendem otrzymały cios z Chin w postaci obietnic „rozprawienia się” z rynkiem. W poniedziałek Bitcoin drożeje o 3,5 proc., przy wzroście ceny Ethereum o około 7 proc.

W piątek Wall Street kończyło sesję w mieszanych nastrojach. Dow Jones zyskiwał 0,10 proc., a S&P500 wspiął się o 0,15 proc. W tym samym czasie Nasdaq100 stracił jednak 0,03 proc.

W Azji handel przebiega nad wyraz spokojnie. Hang Seng rośnie o 0,3 proc., przy spadkach Nikkei225 o około 0,1 proc. O około 1 proc. zniżkuje natomiast Shanghai Composite.

invest

Cena kontraktu na niemiecki indeks DAX zwyżkuje o 0,4 proc. i wskazuje pozytywne otwarcie rynku kasowego.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: aktualny kurs dolar funt | notowania walut | eurocash kurs | ropa kurs | wti kurs | kurs liry tureckiej kantor | ccc akcje wykres |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here