Naga Markets

Kurs EUR/USD - nowe dołki i korekta w góręNotowania EURUSD zeszły na nowe tegoroczne minima poniżej 0,9863 jeszcze wczoraj wieczorem. Dzisiaj rano złapaliśmy nowe dno przy 0,9807, skąd mamy próbę wyprowadzenia korekty. Notowania powróciły ponad 0,9863, ale w przeciwieństwie do EURCHF trudno tutaj mówić o jakichś sygnałach do możliwości dłuższej korekty wzrostowej (formacja 2B, czy dywergencje na wskaźnikach).

Kurs EUR/USD w korekcie ostatnich spadków

Tam kluczowa jest interpretacja działań SNB przez rynki, a tutaj kontrast między SNB, a FED może rosnąć. Tym samym EURUSD to nie tylko same euro, ale przede wszystkim dolar. Perspektywa podbijania oczekiwań, co do skali podwyżek stóp przez FED w przyszłym roku (a może jednak 5 proc. jako nowy sufit?) będzie wspierać dolara.Niemniej, co do euro warto też dodać, że problemem dla wspólnej waluty zaraz może być sytuacja we Włoszech (wybory parlamentarne już w najbliższą niedzielę) i wydaje się być ona (w przeciwieństwie do wątku rosyjskiego) zdyskontowana w raczej niewielkim stopniu.

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD

Tym samym wczorajsze zejście poniżej 0,9863 zdaje się być elementem budowy szerszej struktury spadkowej na EURUSD, która zakłada, że zobaczymy okolice 0,96 w średnim terminie.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


XTB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here