Naga MarketsKurs EUR/USD najwyżej od 30 miesięcy. Celem 5 test 12 letniej strefy przy 1,24Notowania EUR/USD rosły przez niemal cały miniony tydzień. Pod względem dynamiki, wzrosty z tygodnia były na poziomie wakacyjnych wzrostów, kiedy kurs rósł w równie silnym tempie. Mimo, że amerykańska waluta pozostaje niezwykle słaba w końcówce roku, to jednak przełamanie z wielką łatwością poziomów okolic 1,20 jest pewnym zaskoczeniem. Wynika ono z faktu, że jeszcze nie tak dawno temu z Europejskiego Banku Centralnego płynęły głosy niepokoju, że euro jest zbyt drogie, kiedy kurs oscylował nieco poniżej 1,20.

  • Notowania EUR/USD najwyżej od 2,5 roku
  • Posiedzenie EBC może doprowadzić do korekty
  • Główne cele widoczne na wykresie długoterminowym

Teraz, przed zbliżającym się w najbliższy czwartek posiedzeniem EBC, takie głosy nie są słyszalne. Możliwe więc, że w najbliższym tygodniu rynek zacznie wyceniać ryzyko, że pojawią się one w nieco innej, zbiorczej formie podczas oficjalnej konferencji EBC po ustaleniu stóp procentowych. Zmiana oprocentowania raczej nie jest brana pod uwagę, a jedynie zmiany innych parametrów jak wielkości skupu aktywów.

Te artykuły również Cię zainteresują
W kierunku 1,24

Wydaje się, że korekta na EUR/USD może pojawić się na początku przyszłego tygodnia, jako zmaterializowanie się wspomnianych obaw. Później bowiem, już po posiedzeniu EBC, rynki mogą zacząć wyceniać kolejną falę słabości dolara, gdyż w następną środę posiedzenie odbędzie amerykański FED. Korekta może sięgnąć wrześniowych szczytów w rejonie 1,20. W dłuższym terminie kurs EUR/USD może jednak nadal wzrastać zgodnie z trwającym trendem. Wykres miesięczny wskazuje, że głównym celem są okolice 1,24.

eurusd

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here