Naga MarketsKurs EUR/USD może naruszyć krótkoterminową linię trendu wzrostowego przy 1,1615Inwestorzy mogli nieco się pogubić w gąszczu informacji, jakie napływały w ostatnich dniach. Podniesiony wczoraj wątek COVID, a konkretnie wariantu Delta Plus, który w najbliższych tygodniach może sparaliżować Wielką Brytanię, oraz podbić znaczenie jesienno-zimowego okresu w pozostałych krajach zachodu, został dzisiaj nieco zbagatelizowany.

Kurs EUR/USD może mieć trudność z wyjściem ponad okolice 1,1645-50

Tymczasem pasuje on do “układanki strachu” przed stagflacją, jaka jest budowana na naszych oczach. Najpierw problemy w łańcuchach dostaw wynikające m.in. z przeskalowania popytu po otwarciu gospodarek po pandemii, potem kryzys energetyczny, który już pośrednio zaznaczył się w wielu branżach, a teraz znów kryzys zdrowotny?Do tego za chwilę możemy dodać kryzys zadłużeniowy, bo niezależnie od tego, co stanie się dalej z Evergrande, to przy rosnących rentownościach rządowych obligacji będących benchmarkiem dla długu korporacyjnego, potencjalnych problemów z innymi firmami może być coraz więcej.

Czy, zatem rynki markują dzisiaj optymizm? Zobaczymy, jaki nastrój będzie po weekendzie. Kalendarz na przyszły tydzień podbija znaczenie przekazu z banków centralnych – mamy posiedzenia Banku Kanady, Banku Japonii, oraz Europejskiego Banku Centralnego, chociaż o wiele więcej emocji przyniesie pierwszy tydzień listopada ze względu na FED i Bank Anglii.

Wczoraj na wykresie USDCAD doszło do naruszenia rysowanej od 1 października szybkiej linii trendu spadkowego, co może zapowiadać wyhamowanie widocznego od pewnego czasu trendu aprecjacyjnego na dolarze kanadyjskim. Wczoraj przełożenie mogły mieć taniejące surowce, chociaż teoretycznie większe znaczenie powinny mieć oczekiwania wobec posiedzenia Banku Kanady, jakie jest zaplanowane na środę 27 października.

Dwa dni temu poznaliśmy dane o inflacji CPI za wrzesień, która nieco przewyższyła oczekiwania (4,4 proc. r/r i bazowa 3,7 proc. r/r). Komunikat BOC powinien, zatem wybrzmieć “jastrzębio”. Ale czy to, aby nie zostało już zdyskontowane? Podwyżka stóp już teraz jest mało prawdopodobna, to co możemy zobaczyć to decyzję o dalszym wygaszeniu skali skupu aktywów, oraz podbicie oczekiwań na zacieśnienie polityki w 2022 r.

Wykres dzienny USDCAD
Wykres dzienny USDCAD

Na USDCAD możemy być, zatem świadkami schematu realizacji zysków. Zwłaszcza, jeżeli przyszły tydzień rzeczywiście przyniesie podbicie risk-off na rynkach w ślad za nowymi obawami, co do wyhamowania wzrostu gospodarczego (globalny wątek COVID?). W sytuacji odbicia USDCAD pierwszym celem będą okolice 1,2420 (dołek z 30 lipca).

Dzisiejszy bilans szacunkowych indeksów PMI dla strefy euro jest mieszany i raczej z nutą pesymizmu (usługi). Dla podejścia EBC nie ma to jednak większego znaczenia – ono jest “gołębie”, co najwyżej niektórzy decydenci mogą się nieco zreflektować po “honorowym” (?) odejściu Jensa Weidmanna w proteście przeciwko naruszaniu dotychczasowych założeń polityki EBC (dziwne podejście do inflacji i sankcjonowanie QE jako stałego narzędzia polityki monetarnej).

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD

Co, zatem może być teraz ważne dla EURUSD? Przede wszystkim zachowanie się dolara, jako wypadkowa globalnego podejścia do ryzyka (risk-on/risk-off). Jeżeli zwycięży niepewność, to EURUSD najpewniej naruszy krótkoterminową linię trendu wzrostowego przy 1,1615, a później też barierę 1,16. Czy można będzie to wcześniej wyłapać? Tak, sygnałem słabości popytu na EURUSD będzie trudność z wyjściem ponad okolice 1,1645-50.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pko akcje | notowania stalprodukt | kurs bitcoina wykres | gpw stalprodukt | kurs forinta do złotówki | cena akcji orlen | kurs euro kantor |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here