Naga Markets

W krótkim okresie znaczenie ma sentyment na Wall Street, a ten zaczyna się psuć

Poniedziałkowy ruch w górę na indeksach nie ma swojej kontynuacji, a dane wynikowe ze spółek za IV kwartał wypadają mieszanie. Korekta jest już widoczna na surowcach, co wpisuje się w sygnały wyhamowania rajdu ryzyka widocznego w ostatnich tygodniach. Przysłowiową “kropką nad i” dla tej tezy może okazać się posiedzenie FED w przyszłym tygodniu, które może nie dać rynkom sygnału, co do zakończenia cyklu podwyżek w marcu.

Technicznie widać trudności z wyjściem ponad poziom 1,09. Niemniej dopiero zamknięcie dziennej świecy poniżej strefy 1,0860-70 dałoby pretekst do rozwinięcia korekty i testowania okolic 1,0765 i dalej 1,0735.

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułKurs EUR/USD testuje poziom 1,09. Jak wypadły dane z Europy i USA?
Następny artykułCo sezon wyników mówi o hossie w 2023? Bliżej Giełdy – Maciej Kietliński
Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska S.A. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy (choć z przerwami) od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. W DM BOŚ publikuje cykliczne raporty dotyczące sytuacji rynkowej (m.in. Tygodnik FX), prowadzi też cotygodniowe, poniedziałkowe webinary dla klientów biura.