Naga Markets

Kurs EUR/USD - korekta coraz bardziej prawdopodobna?Ostateczna inflacja HICP za październik dla strefy euro wypadła nieco poniżej oczekiwań – to wartości 10,6 proc. r/r i 5,0 proc. r/r dla bazowej, które są i tak wyższe, niż we wrześniu. Niemniej agencja Bloomberg donosi powołując się na swoje źródła, że w ECB konsensus dla grudniowej podwyżki stóp procentowych to bardziej 50 punktów baz., niż kolejna agresywna podwyżka o 75 punktów baz.

Kurs EUR/USD rozpoczyna korektę? 

Nie powinno być to zaskoczenie, biorąc pod uwagę podziały w ECB, oraz widoczną tendencję także w innych bankach centralnych, aby podwyższać stopy procentowe metodą mniejszych kroków na posiedzenie. Niemniej dla EURUSD może być to jakiś pretekst do korekty, zwłaszcza, że dolar zaczyna się odbudowywać na szerokim rynku po ostatniej przecenie.

Technicznie notowania EURUSD już naruszyły w ostatnich dniach wsparcie przy 1,0350-60 – było to przy okazji incydentu rakietowego w Polsce, ale to był ruch na fali emocji. Teraz możemy zobaczyć już właściwe zejście, które jednocześnie może zapowiadać dłuższy ruch, niż tylko powrót do 1,0270-80 z wtorku i środy.

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułTrwa spadek ceny złota
Następny artykułWzrost kursu euro dobiegł końca! EUR/USD nie utrzyma się powyżej powyżej 1,04, uważa UBS
Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska S.A. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy (choć z przerwami) od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. W DM BOŚ publikuje cykliczne raporty dotyczące sytuacji rynkowej (m.in. Tygodnik FX), prowadzi też cotygodniowe, poniedziałkowe webinary dla klientów biura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here