Naga Markets

Czy będzie to ruch w stronę osłabienia dolara?

Tak stałoby się, jeżeli rynek dostałby więcej argumentów do rozegrania scenariusza w którym FED nie podwyższy już bardziej stóp procentowych.Na wykresie futures na indeks dolara widać, że jesteśmy blisko ważnych oporów i rynek czeka na sygnał do rozpoczęcia średnioterminowej korekty.

Wykres tygodniowy FUSD
Wykres tygodniowy FUSD

W przypadku EURUSD mało co się dzisiaj działo, choć nie można wykluczyć, że popyt będzie chciał sprawdzić opór przy 1,0685. Na wyraźniejsze wybicie bariery 1,07 być może trzeba będzie poczekać do środy wieczorem. Wsparcia to nadal 1,0635-65.

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD

Autor poleca również:Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

  • Powiązane zagadnienia:
Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska S.A. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy (choć z przerwami) od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. W DM BOŚ publikuje cykliczne raporty dotyczące sytuacji rynkowej (m.in. Tygodnik FX), prowadzi też cotygodniowe, poniedziałkowe webinary dla klientów biura.